O zmianach w Budżecie Obywatelskim 🗓

0
1340

Masz pomysł, jak powinien wyglądać gdyński Budżet Obywatelski 2019?

Przyjdź na spotkanie, podczas którego wspólnie zastanowimy się, jak mogłaby wyglądać jego przyszłoroczna edycja. Porozmawiamy m.in. o nowym elemencie BO, czyli projektach ogólnomiejskich. Spotkanie odbędzie się we wtorek 6 listopada, w godz. 17.30-20.30, w Pracowni Laboratorium Innowacji Społecznych w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (Redłowo, al. Zwycięstwa 96/98, wejście od ul. Stryjskiej). Spotkanie jest otwarte, ale ze względów organizacyjnych wszyscy zainteresowani udziałem proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie się za pośrednictwem formularza internetowego pod adresem www.badanialis.pl/nowybo lub telefonicznie pod numerem 58 727 39 10.

Na spotkaniu przedstawione zostaną najważniejsze wnioski z ewaluacji tegorocznego BO, zmiany w przepisach, które mają wpływ na jego kształt w kolejnym roku oraz propozycje zmian w procedurze wypracowane z udziałem Rady ds. Budżetu Obywatelskiego przy Prezydencie Miasta Gdyni. Szczególna uwaga będzie poświęcona pomysłom mieszkańców na nowy element Budżetu Obywatelskiego, który pojawi się od 2019 roku, czyli możliwość zgłaszania i wyboru projektów o zasięgu ogólnomiejskim. Pod dyskusję poddane zostaną m.in. sposób zgłaszania i wymagania wobec tego typu projektów oraz proporcje środków pomiędzy BO w dzielnicach i w skali całego miasta.

Wszystkie pomysły i sugestie zostaną przeanalizowane i pomogą opracować ostateczną wersję regulaminu Budżetu Obywatelskiego 2019. Szczegółowe informacje na ten temat będą publikowane na stronie internetowej http://bo.gdynia.pl.

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled budżet obywatelski