Chylonia: Rusza przebudowa Meksyku!

0
502

Przebudowa układu drogowego na osiedlu Meksyk w Chyloni, o którą zabiegali sami mieszkańcy w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji, właśnie się rozpoczyna.

 

Osiedle Meksyk w Chyloni jest położone pomiędzy ulicami Pucką, Północną, Przemysłową i torami kolejowymi. Mimo że to przemysłowa część miasta, dominuje zabudowa jednorodzinna. Większość mieszkańców żyje tu od pokoleń i są mocno związani z tym miejscem.

Dzięki staraniom lokalnej społeczności osiedle zostało objęte Gminnym Programem Rewitalizacji, przyjętym przez Radę Miasta Gdyni w marcu 2017 roku. Na etapie konsultacji mieszkańcy Meksyku przekonali bowiem urzędników, że w ich części miasta jest potrzebna zmiana. Jako największą bolączkę wskazywali brak inwestycji w infrastrukturę. Wcześniej miasto nie prowadziło tu inwestycji na szeroką skalę z powodów związanych z własnością terenów.

Gdy zapadła decyzja o objęciu osiedla Gminnym Programem Rewitalizacji i po rozmowach z mieszkańcami, podjęto decyzję o przebudowie układu drogowego i stworzeniu od nowa praktycznie nieistniejącej w tej części Chyloni przestrzeni publicznej. Prace zostaną sfinansowane z budżetu miasta.

Prace, dzięki którym powstanie zupełnie nowa przestrzeń, mają potrwać do lipca 2022 roku.

Oprac. Amelia Bielska