Baśnie i legendy polskie 🗓

0
857

„Baśnie i legendy polskie” to pozycja, której nie może zabraknąć w żadnym domu – eleganckie wydanie ponad pięćdziesięciu legend, baśni i podań z różnych stron Polski z niezapomnianymi ilustracjami Mirosława Tokarczyka.

Znajdziemy w tym pięknym zbiorze legendy warszawskie, krakowskie i poznańskie, opowieści znad Wigier i baśnie śląskie. Opowieści o Warsie i Sawie, świętej Kindze i księciu Popielu. Historie o skarbach, zbójach i rycerzach, smokach, utopcach, diabłach i innych baśniowych stworach. Książka ukazała się na rynku nakładem Naszej Księgarni, a dzisiaj pojawi się w Waszych domach jako słuchowisko w ramach cyklu „Do zasłuchania jeden krok”. Czyta Krystian Nehrebecki.

Słuchowisko dla dzieci i młodzieży. Codziennie nowy odcinek!
Premiera nowego odcinka codziennie o godz. 12:00
LINK DO PLAYLISTY: https://www.youtube.com/playlist?list=PLcAEyUX03TCJQ1maexGsOR8YxzOtbDKwk

Krystian Nehrebecki
Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie, Społeczną Szkołę Baletową w Krakowie, Ecole de MimeCorporelle Dramatique w Paryżu, uczestnik warsztatów teatralnych na Uniwersytecie Stanowym w Milwaukee USA. Aktor teatrów: Muzycznego w Gdyni, Polskiego w Bydgoszczy, Dramatycznego w Kielcach. Animator kultury: pomysłodawca i realizator Biesiady Literackiej (cykl spotkań z pisarzami), Festiwalu Sztuki Aktorskiej (przegląd twórczości filmowej, teatralnej i telewizyjnej), wystaw fotografii „Ze świata”: Elżbieta Dzikowska i Martyna Wojciechowska, wernisaży: Andrzej Mleczko, Jerzy Sawka, Zbigniew Jujka. Wieloletni dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. W Gdyńskim Centrum Kultury wyreżyserował dwa spektakle: „Król Lear po Polsku” (2013) i „O miłości… absolutnie wszystko według Mistrza Wojciecha Młynarskiego” (2017).

Oprac. Marta Kuniecka

Scheduled kulturalnie