Bal w operze plus Młodość 🗓

0
681

Teatr Gdynia Główna zaprasza na przedstawienia Studenckiego Teatru TGG w niedzielę 15 grudnia o godzinie 14.00. Wstęp wolny.

Grudniowe spektakle stanowią podsumowanie roku pracy uczestników Teatru Studenckiego TGG, którzy przez ostatnie miesiące uczyli się pracy nad tekstem i recytacji pod okiem pomorskich aktorów i reżyserów.

W niedzielne popołudnie jako pierwsza zostanie zaprezentowana adaptacja katastroficznego poematu Juliana Tuwima „Bal w Operze”. W przygotowaniu tego spektaklu wzięło udział prawie dwudziestu studentów, jego reżyserem została Ida Bocian, aktorka, reżyserka i dyrektorka Teatru Gdynia Główna. Napisany w 1936 roku przez Tuwima poemat stanowił ostry sprzeciw wobec rodzącego się w latach dwudziestych faszyzmu i sanacji, studencki spektakl będzie więc żywiołowy i dynamiczny, pojawią się tam też odniesienia do współczesnych wydarzeń.

Jako drugi zostanie zaprezentowany spektakl pod roboczym tytułem „Młodość”. Jego reżyserem został Marek Kościółek, aktor, reżyser, pedagog i założyciel alternatywnego Teatru Krzyk w Maszewie (województwo zachodniopomorskie).

Rezerwacje: tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632, teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia, Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1), www.teatrgdyniaglowna.pl, www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

Oprac. Krzysiek Marecki

Scheduled kulturalnie