Autyzm? Zdarza się

0
419

W niedzielę, 2 kwietnia 2017 roku, miało miejsce niesamowite wydarzenie, które rozpoczęło miesiąc pod znakiem Autyzmu. Przy akompaniamencie Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej parę minut po godzinie 12:00 spod Urzędu Miasta w Gdyni ruszył Niebieski Marsz dla Autyzmu, który przechodził ulicą Świętojańską i zakończony został pod muszą koncertową, przy Kamiennej Górze. Autyzm? Zdarza się.

Pod taką nazwą kryję się inicjatywa, która ma pozwolić szerzej zrozumieć Autyzm, który jest obecny, ale nie każdy wie jak się do niego odnosić. Jest to bardzo potrzebna inicjatywa. Wszyscy licznie zgromadzeni, którzy już czekali wcześniej pod muszlą, ale również Ci, którzy dotarli w skutek niebieskiego marszu zostali uroczyście przywitani przez organizatorkę Panią Urszule Kubicką – Formele.

Po oficjalnej części, zaczęła się część artystyczna, którą zaczęli aktorzy Teatru i studentów ze Studium Wokalno-Aktorskiego, porywając nas w radosnymi piosenkami, które bez wątpienia wpadały w ucho. Nie było to wszystko, ponieważ tego dnia atrakcje muzyczne, przedstawienia, konkursy niespodzianki były zaplanowane do końca dnia.

Na samym placu, gdzie odbywała się impreza można było podejść do licznych stoisk, które były reprezentowane przez różne placówki, które na co dzień pracują z ludźmi, z autyzmem. Artystyczne stoiska, które pozwalały się wyżyć manualnie chętnym uczestnikom, tym młodszym, ale również i starszym. Także można było zdobyć autograf gościa specjalnego, którym był Bartłomiej Topa, ceniony aktor, grający m.in. w filmach „Drogówka”, „Sługi Boże”. Na parkingu hotelu Mercury można było nacieszyć oko, ponieważ tam czekała uczta dla osób lubiących motoryzację, samochody rajdowe, oraz motory, które ruszały przed rozpoczęciem Niebieskiego Marszu.

Oprac. Ania De