Energia na Obłużu. Zawody w gimnastyce artystycznej

0
798

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 na Obłużu w sobotnie popołudnie 25 marca zgromadziło się ok. 350 osób, aby podziwiać występy młodych zespołów gimnastyki artystycznej ćwiczących w szkółkach na terenie naszego miasta. Zawody były drugim już wydarzeniem organizowanym w roku 2017 przez Fundację „Źródło Radości” im. X. Piotra Mazura w projekcie Energia na Obłużu, którego głównym partnerem i sponsorem jest Grupa ENERGA. 

Zawody poprzedziła ponad godzinna rozgrzewka, każdy zespół mógł przećwiczyć swój układ na głównym parkiecie, w tym czasie na trybunach gromadziło się co raz więcej kibiców dopingujące poszczególne zespoły. Od godziny 13.30. rozpoczęły się pokazy, w których zaprezentowały się zespoły. Jedne liczyły kilka osób, a były również i takie, w których szeregach było blisko 30 zawodniczek. Sędziny, w gronie których były mistrzynie Polski w gimnastyce, nie miały łatwego wyboru. W grupie młodszej do lat 8 zwyciężyły „Gwiazdeczki UKS Olimpijczyk” zaś w grupie starszej „Rock&Roll FIT-MASTER Monika Raszke”.

Po występach zespołów, na parkiecie pojawiły się indywidualistki, które zaprezentowały swoje układy. W trzech kategoriach wystąpiło 23 zawodniczki. W kategorii do lat 7 I miejsce zajęła Ola Sadzińska UKS Olimpijczyk, w kategorii do lat 10 I miejsce dla Zuzanny Boroch FIT-MASTER Monika Raszke, a w kategorii do lat 13 zwyciężyła Kasia Kalębka GimArt Małgorzata Ławrynowicz.

Na zakończenie pani Elżbieta Sierżęga Radna Miasta wręczyła wszystkim uczestnikom zawodów dyplomy, medale oraz słodkie paczki przygotowane przez sponsorów zawodów. Już po świętach wielkanocnych zapraszamy na kolejne wydarzenie w projekcie „Energia na Obłużu”. Tym razem organizatorzy Fundacja „Źródło Radości” i główny sponsor Grupa Energa zapraszają do czynnego udziału mieszkańców Obłuża oraz innych dzielnic Gdynia Północ na Turniej Sąsiedzki, w ramach którego rozegrane zostaną różne zawody i konkurencje.

Oprac. Ireneusz Trojanowicz