Aplikacja Gdynia.pl

0
835

Już ponad 50 tysięcy gdynian i gdynianek korzysta z Karty Mieszkańca – czas na aplikację Gdynia.pl w nowej odsłonie! Już dziś możesz poznać jej możliwości na swoim smartfonie z Androidem.

Jakie funkcje ma aplikacja Gdynia.pl? Wiadomości pozwolą Ci być na bieżąco z tym, co się dzieje w Gdyni. Wszystkie informacje są podzielone tematycznie. Teraz łatwo i szybko możesz przeglądać to, co Cię najbardziej interesuje. Wybieraj działy: społeczeństwo, nauka, sport i zdrowie oraz kultura lub śledź Co nowego.

Wydarzenia – tu sprawdzisz, gdzie i kiedy warto być. Odkrywaj najciekawsze wydarzenia w mieście i doświadczaj niepowtarzalnych chwil! Wszystko łatwo wyszukasz dzięki wygodnemu kalndarzowi. Wystarczy wskazać datę oraz wybrać, co Cię interesuje. Za sprawą mapy bez problemu trafisz do celu. Funkcja “ulubione” pozwoli Ci zachować interesujące wydarzenia.

Komunikaty informują o aktualnych utrudnieniach w mieście. Tu dowiesz się o ostrzeżeniach meteorologicznych, zmianach w organizacji ruchu, awariach czy poważnym wypadku.

Przedszkole to moduł, dzięki któremu rodzice mogą kompleksowo zarządzać obecnością dziecka w przedszkolu – od zgłoszenia nieobecności, przez sprawdzenie opłat, po wskazanie osób uprawnionych do odbioru przedszkolaka po zajęciach.

E-dziennik to funkcjonalność, bez której trudno dziś wyobrazić sobie kontakt gdyńskich rodziców ze szkołą ich dzieci. Teraz informacje z placówki dotrą jeszcze łatwiej i szybciej.

Asystent Mieszkańca pomoże Ci zadbać o swoje sąsiedztwo. Widzisz usterkę w mieście, taką jak: nielegalne wysypisko, baner reklamowy ograniczający widoczność czy powalone drzewo? Przy pomocy Asystenta w kilku prostych krokach prześlesz zgłoszenie, którym my się już zajmiemy. Aby skorzystać z Asystenta, zaloguj się za pomocą danych Karty Mieszkańca, wybierz dział i rodzaj zgłoszenia, a następnie wskaż na mapie miejsce, którego ono dotyczy. Dodaj zdjęcia i opis, a następnie kliknij “Wyślij”. Dzięki powiadomieniom możesz na bieżąco śledzić postęp, sprawdzając status zgłoszenia. Wszystkie sprawy są widoczne na interaktywnej mapie zgłoszeń.

Karta Mieszkańca – aplikacja jeszcze bardziej ułatwi Ci korzystanie z niej. W aplikacji możesz na bieżąco sprawdzać swoje zniżki, przejrzeć listę partnerów akcji czy odnaleźć ich na mapie miasta. Korzystając ze zniżek, nie musisz już okazywać plastkiowej karty. Wystarczy zalogować się do aplikacji i okazać wygenerowany automatycnie QR kod. Korzystaj ze zniżek, oszczędzaj czas i sprawdź nowe możliwości.

Pogoda to funkcja jak znalazł jesienią! Z aplikacją nie zaskoczy Cię już deszcz. Pogoda posiada bardzo rozbudowane dane, obejmujace temperaturę powietrza i prędkość wiatru, wilgotność, prawdopodobieństwo wystąpienia opadów, ciśnienie czy indeks UV. Dzięki aplikacji poznasz stan jakości powietrza w Gdyni – nawet w wybranej dzielnicy – wraz z zaleceniami dla dzieci czy osób uprawiających sport.

Rezerwacja wizyt jest łatwym w obsłudze modułem rezerwacji online. Jeśli masz Kartę Mieszkańca i chcesz załatwić sprawę w Urzędzie Miasta, tu szybko i wygodnie ustalisz termin, który Ci odpowiada. Aby zarezerwować wizytę, po zalogowaniu na dane z Karty Mieszkańca, należy wybrać rodzaj sprawy (rejestracja pojazdów, prawa jazdy, dowodów osobisty, ewidencja ludności oraz urząd stanu cywilnego) oraz dzień i godzinę planowanej wizyty. Po wypełnieniu formularza, a następnie wybraniu przycisku „Rezerwuj”, na Twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie rezerwacji.

Już dziś można pobrać aplikację na smartfony z systemem Android. W najbliższym czasie będzie ona dostępna także na iOS.

Oprac. Paweł Musiał