World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020

0
1221

W związku z zawodami World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020, które odbędą się 17 października nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

Trasa zawodów obejmuje ulice: skwer Kościuszki – 10 Lutego (od skweru Kościuszki do Władysława IV) – Władysława IV (od 10 Lutego do Piłsudskiego – nawrotka do Żwirki i Wigury) – Żwirki i Wigury – Świętojańska (od Żwirki i Wigury do Piłsudskiego) – Piłsudskiego – bulwar Nadmorski- al. Topolowa. Trasa będzie wyłączona z ruchu w godz. 8:00-16:00.

Dodatkowo w godzinach 8:00-16:00 z ruchu będzie wyłączony odcinek ul. 10 Lutego od ul. Dworcowej do ul. Władysława IV. W godzinach 10:30 – 14:00 zostanie zamknięta jezdnia al. Zwycięstwa w kierunku Centrum (od skrzyżowania z ul. Wielkopolską).

Dodatkowe informacje:

Śródmieście:

  • wyjazd z rejonu położonego pomiędzy torami a ulicami 10 Lutego – Władysława – Obrońców Wybrzeża możliwy będzie jednym pasem ruchu ul. Władysława IV w kierunku Węzła św. Maksymiliana
  • dojazd do szpitala będzie cały czas utrzymany od strony ul. Dworcowej i placu Konstytucji (ulicami Starowiejską i Wójta Radtkego)
  • będzie można przejechać jednym pasem ruchu ul. 10 Lutego od ul. Świętojańskiej do ul. Władysława IV z rejonu otoczonego trasą zawodów będzie można wyjechać przez Kamienną Górę (przekroczenie trasy zawodów w obu kierunkach na skrzyżowaniu ulic Legionów i Piłsudskiego) lub przez ul. Władysława IV w kierunku ul. Jana z Kolna (odcinek od skrzyżowania z ul. Obrońców Wybrzeża z przekroczeniem trasy zawodów w jednym kierunku na skrzyżowaniu z ul. 10 Lutego)
  • trasę zawodów będzie można przekroczyć poprzecznie na skrzyżowaniach ul. Świętojańskiej z ulicami Kilińskiego oraz Traugutta
    Świętojańska- na odcinku pomiędzy ulicami Żwirki i Wigury a Zygmuntowską będzie można poruszać się w dwóch kierunkach

Kamienna Góra:

  • wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry będzie możliwy poprzez skrzyżowanie ulic Legionów i Piłsudskiego (przecięcie trasy zawodów)
  • wyjazd będzie możliwy również przez ul. Armii Krajowej do ul. Władysława z przekroczeniem trasy zawodów na skrzyżowaniu ul. Władysława IV z ul. 10 Lutego
    na ul. Słowackiego oraz na ul. Żołnierzy I Armii WP (pomiędzy ulicami Świętojańską i Słowackiego) będzie można poruszać w dwóch kierunkach

Ponadto w związku przygotowaniami do zawodów w dniach 14-18 października br. będzie wyłączona z ruchu jezdnia skweru Kościuszki na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Żeromskiego. Wygrodzony zostanie środkowy również pas skweru Kościuszki (rejon pomnika Polski Morskiej i fontanny) oraz odcinek ul. Waszyngtona pomiędzy jezdniami skweru Kościuszki.

Oprac. Amelia Bielska