Aplikacja do ratowania zwierząt

0
133

Animal Helper to aplikacja, która ma na celu ratowanie zdrowia zwierząt. Nie tylko skraca czas reakcji służb w przypadku zagrożenia życia, ale również pomaga zbudować prozwierzęce społeczeństwo, świadome i wyczulone na krzywdę wobec bezbronnych czworonogów.

Po blisko czterech latach pracy zespołu Fundacji Psia Krew i programistów z firm BinarApps i lsn, użytkownicy doczekali się efektów w postaci aplikacji dostępnej w wersji webowej, a także mobilnej, na Androida i iOS. Zgłoszenia trafiają do centrali, która działa całodobowo, siedem dni w tygodniu. Aplikacja Animal Helper działa jak numer 112, tylko skierowany dla chcącym pomagać zwierzętom. Na start województwo pomorskie, w planach jest stopniowe rozszerzanie działań, aż aplikacja obejmie swoim zasięgiem cały kraj.

Za powstaniem aplikacji stoi Fundacja “Psia Krew”, organizacja założona w 2018 roku przez Adama Van Bendlera – komika, aktora i miłośnika zwierząt. Jej celem jest pomoc potrzebującym zwierzętom – psom, kotom, jelonkom, jeżykom, świnkom – wszystkim zwierzętom, które są podopiecznymi schronisk i placówek działających na terenie całej Polski. Nad aplikacją pracują m.in. Paweł Gebert, Paweł Waszkiewicz, Magdalena Matelska i Łukasz Matelski.

Aplikacja Animal Helper jest już dostępna w wersji web na www.zglos.animalhelper.pl, a także w wersji mobilnej w sklepach AppStore i Google Play.

Oprac. Małgorzata Trasna