Witomino: nowe boisko

0
685

Przy ulicy Uczniowskiej niebawem gotowa do użytku będzie nowoczesna przestrzeń rekreacyjno-sportowa, w której skład wchodzi nowoczesne boisko do piłki nożnej.

W zakres inwestycji przede wszystkim wchodzi budowa boiska o nawierzchni ze sztucznej trawy o wymiarach 34×66 m, jego oświetlenia, trzytorowej bieżni lekkoatletycznej prostej o nawierzchni poliuretanowej i długości stu metrów, a także małej architektury – ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych.

Powstający kompleks jest doskonałym uzupełnieniem istniejącej już infrastruktury sportowej w tej części Witomina. W ramach projektu uwzględniono budowę schodów terenowych, ogrodzeń i ciągów komunikacyjnych, które zapewnią swobodny dostęp do każdego elementu realizowanej inwestycji. Warto dodać, że boisko, jak i bieżnia, układane są na skrzynkach retencyjno-rozsączających służących odwodnieniu całej nawierzchni.

Wartość inwestycji wynosi 2.772.955,26 zł z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to 1.499.999,37 zł. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu Gdynia odNowa Rewitalizacja zachodniej części dzielnicy Witomino-Radiostacja finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Oprac. Rafał Cieślik