Dzielnicowy challenge #gramyTosia

0
1227

Wczorajszy wieczór na boisku Checzy był bardzo gorący! Na boisku spotkały się zespoły Leszczynek i Chyloni w kolejnym z serii dzielnicowych pojedynków piłkarskich w ramach akcji #gramyTosia.

Punktualnie o 19:30 stanęły na przeciw siebie zespoły złożone z mieszkańców i Radnych Dzielnic. Pierwsza połowa minęła pod dyktando Chyloni, która prowadziła prawie całe spotkanie utrzymując dwubramkową przewagę. Do przerwy Leszczynki przegrywał 5 do 8. Druga połowa to z kolei już popis technicznych umiejętności liderów obu zespołów, które doprowadziły do 11 bramkowego remisu. Ostatecznie spotkanie zakończyło rzutami karnymi, które wygrali piłkarze młyńskiego koła. Zwycięzcy wyzwali już kolejną dzielnicę do pojedynku i będzie to Dąbrowa. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy podpisali się na okolicznościowej koszulce, która zostanie przekazana rodzicom Tosi i trafi na licytację.

Tosia z Gdyni ma 1,5 roku i cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Śmiertelną chorobę może powstrzymać terapia genowa w Stanach Zjednoczonych. Kosztuje aż dziesięć milionów złotych! Rodziców nie stać na taki wydatek, więc proszą o Waszą pomoc. Wsparcia można udzielić w dwóch zbiórkach: