ZSSO: Czytaj, słuchaj i oglądaj

0
716

Biblioteka Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących zachęca do odkrywania darmowych i legalnych serwisów z ebookami.

ebooks43.pl to serwis, który bezpłatnie udostępnia e-booki we wszystkich najważniejszych formatach: PDF, EPUB i MOBI. Można w nim znaleźć książki Hanny Samson czy Henryka Bardijewskiego.

learnoutloud.com oferuje ponad 5000 darmowych pozycji audio i wideo, które można pobrać w formacie MP3 lub oglądać online. Należą do nich m.in. darmowe książki audio, wykłady, przemówienia i wywiady w języku angielskim.

librivox.org oferuje audiobooki nagrane z książek w domenie publicznej przez wolontariuszy i udostępniane jako pliki do pobrania MP3 lub podcasty. Serwis zawiera bogaty zbiór książek z całego świata, nagranych w różnych językach, w tym kilkadziesiąt pozycji polskich.

etc.usf.edu/lit2go to bezpłatny zbiór opowiadań i wierszy w formacie MP3. Każda pozycja ma również eBook w formacie PDF. Serwis zawiera audiobooki i eBooki w języku angielskim.

loyalbooks.com zapewnia audiobooki z domeny publicznej, które można odtwarzać w systemach iOS, Android, Kindle i odtwarzaczach MP3. Wykorzystuje zasoby Librivox i Gutenberg.org jako źródła darmowych audiobooków. Serwis oferuje książki audio w wielu językach.

openculture.com oferuje bezpłatne nagrania audio i wideo i pozwala je łatwo znaleźć. Na stronie jest ogromny zbiór audiobooków, filmów, kursów językowych, e-booków, kursów z najlepszych uniwersytetów i wiele innych zasobów.

publixo.com serwis, promujący pisarzy, także debiutujących. Udostępnia utwory w postaci tekstowej oraz multimedialnej. Można posłuchać na przykład wierszy, które są recytowane przez autora, a nawet zaśpiewane. Poezja, horror, kryminał…- każdy znajdzie coś dla siebie.

Źródło: fb szkoły

Oprac. Amelia Bielska