ZSCiE – Pomorski Hackathon

0
939

Informatycy z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych zwycięzcami Pomorskiego Hackathonu dla Uczniów Szkół Średnich!

 

W dniach 11-12 czerwca 2021r. na platformie Teams, odbyła się I edycja Pomorskiego Hackathonu dla Uczniów Szkół Średnich zorganizowanego przez 17 Liceum Ogólnokształcące w Gdyni Microsoft Showcase School oraz Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych.

Pomorski Hackathon polegał na tworzeniu przez uczniów cyfrowych rozwiązań w trzech obszarach: ”Miasto Przyszłości”, ”Well-being i samopoczucie” oraz ”Sport”. ZSCiE zgłosił zespół ”CobbSquad”w kategorii Well-being i Samopoczucie. W ramach konkursu należało stworzyć: aplikację mobilną, grę komputerową, grę na urządzenia mobilne lub stronę internetową. Prace oceniane były zgodnie z kryteriami: innowacyjność i pomysłowość zaproponowanych rozwiązań; użyteczność i potencjał społeczny; design; adekwatność do możliwości. Każdy zespół miał czas na przedstawienie efektów pracy i możliwość odpowiedzi na pytania zadane przez oceniających.

Reprezentanci ZSCHIE wykonali rozbudowaną aplikację mobilną dającą duże możliwości praktycznego wykorzystania poprzez dostosowanie do potencjalnego użytkownika i możliwości rozbudowy. Dostali bardzo dużo pytań od oceniających, na które odpowiedzieli wyczerpująco. Po końcowych obradach okazało się, że w kategorii ”Well-being i samopoczucie” najwięcej punktów zebrała nasza ekipa i tym samym została zwycięzcą.

Źródło: fb szkoły

Oprac. Amelia Bielska