Znikną czy się zmienią?

0
778

W mieście szykują się zmiany na mapie szkół podstawowych i średnich.

Zgodnie z planem zmiany obejmą łącznie 11 placówek, z czego 7 ma być rozbudowanych o nowe sale lekcyjne. To 25 nowych sal, a dodatkowo – zmiana formy i funkcji kolejnych 24 sal w skali miasta.

Największe zmiany dotyczą Szkoły Podstawowej nr 14, która będzie oddzielona od Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących, umożliwiając ukończenie edukacji wszystkim uczniom w obecnym budynku. W Szkole Podstawowej nr 51 przy ulicy Słowackiego i 52 przy ulicy Okrzei rodzice i nauczyciele otrzymali do wyboru trzy warianty. W SP nr 26 inicjatywa społeczności szkolnej skłoniła nas do wyboru jednej lokalizacji, przy ulicy Tatrzańskiej. W VII Liceum Ogólnokształcącym uczniowie i nauczyciele także otrzymali opcję wyboru między przeniesieniem w przyszłym roku albo za cztery lata na ulicę Okrzei.

Do 15 stycznia nauczyciele, rodzice i uczniowie mogą podzielić się swoimi opiniami na temat zmian i wyrazić swoje zdanie na temat proponowanych wariantów. Głosy zostaną przekazane radnym, którzy zajmą się tematem podczas styczniowej sesji Rady Miasta Gdyni.

Niestety entuzjazmu Wydziału Edukacji nie popierają szczególnie rodzice dzieci uczęszczających do SP51. Pojawiło się wiele pytań i wątpliwości na przykład czy aby przenoszenie ich pociech do ruchliwego Śródmieścia z zacisznej Kamiennej Góry to dobry pomysł. Na te i inne wnioski odpowiedzi będzie udzielał Wiceprezydent Bartoszewicz.

Oprac. Paweł Musiał