Zmiany w kursowaniu SKM

0
1172

Pasażerowie korzystający z Szybkiej Kolei Miejskiej muszą się przygotować na spore zmiany. Od 1 kwietnia ze względu na remont zostanie zamknięty przystanek Gdynia Grabówek.

PKP SKM w Trójmieście sp. z o.o. informuje, że w związku z przebudową przystanków Gdynia Leszczynki i Gdynia Grabówek od 1 kwietnia (piątek) na odcinku Gdynia Chylonia – Gdynia Główna – Gdynia Chylonia pociągi PKP SKM w obu kierunkach będą jeździły po jednym torze (drugi tor będzie zamknięty).

Jednocześnie bilety w „Taryfie Pomorskiej” obowiązują w pociągach obu przewoźników – zarówno PKP SKM, jak i POLREGIO. Istnieje więc możliwość przesiadki np. na stacji Gdynia Chylonia do pociągu POLREGIO i przejazd nim bezpośrednio do Gdyni Głównej, z pominięciem modernizowanych przystanków oraz przystanku Gdynia Stocznia – Uniwersytet Morski.

Niektóre pociągi PKP SKM na odcinku Gdynia Chylonia – Gdynia Główna – Gdynia Chylonia będą kursowały po torach dalekobieżnych, z pominięciem tych przystanków.

Pół roku bez przystanku na Grabówku

Ponadto od 1 kwietnia przez łącznie 6 miesięcy nieczynny będzie przystanek Gdynia Grabówek – nie będą zatrzymywać się na nim pociągi. Dojście do Osady Kolejowej będzie zatem możliwe tunelem znajdującym się pomiędzy przystankami Gdynia Leszczynki i Gdynia Grabówek (przy sklepie Biedronka).

Bilety okresowe ważne w pociągach uruchamianych przez PKP SKM na trasie (lub jej fragmencie) pomiędzy przystankami Gdynia Chylonia i Gdynia Stocznia – Uniwersytet Morski będą honorowane w autobusach i trolejbusach gdyńskiej komunikacji miejskiej (ZKM Gdynia):

  • w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 5:00-9:00 oraz 14:00-18:00,
  • w relacjach pomiędzy przystankami komunikacji miejskiej (ZKM w Gdyni):

– Chylonia Dworzec PKP <–> Stocznia SKM – Morska (ul. Chylońską i dalej ul. Morską, także ul. Zakręt do Oksywia do/z przystanku Grabówek SKM),
– Hutnicza – Estakada <–> Morska – Estakada / Węzeł Żołnierzy Wyklętych (przez Estakadę Kwiatkowskiego).

PKP SKM informuje, że podróżni mogą bez potrącenia odstępnego zwracać bilety okresowe w relacji do/z przystanku Gdyni Grabówek ważne po 1 kwietnia 2022 roku.

Orłowo w remoncie od 4 kwietnia

To nie koniec zmian. W związku z modernizacją przystanku Gdynia Orłowo od 4 kwietnia zostanie zamknięty też tunel prowadzący na peron SKM Gdynia Orłowo.

Przewoźnik prosi w związku z tym o korzystanie z drugiego wejścia na peron, od strony centrum Gdyni. Z powodu prac modernizacyjnych nie ma dostępu do windy łączącej kładkę z peronem.

W miarę postępu prac modernizacyjnych rozkłady jazdy będą się zmieniać, dlatego przed rozpoczęciem każdej podróży warto uważnie sprawdzić aktualne godziny odjazdu i przyjazdu pociągu do stacji docelowej.

Więcej informacji i rozkłady jazdy – dostępne w gablotach na peronach, na infolinii PKP SKM oraz na stronie internetowej www.skm.pkp.pl w wyszukiwarce połączeń.

Oprac. Mateusz Kalinowski