Zmiany na węźle Wielki Kack

0
2026

Firma Polaqua, wykonawca drogi ekspresowej S6, informuje, że dnia 19 lipca na węźle Obwodnicy Trójmiasta Gdynia Wielki Kack zostanie zamknięta łącznica sprowadzająca ruch z kierunku Gdańska na ul. Chwaszczyńską i wprowadzająca ruch z ul. Chwaszczyńskiej w kierunku Chyloni.

Z jezdni Obwodnicy Trójmiasta, od strony Gdańska, będzie można zjechać nową łącznicą na ul. Chwaszczyńską (kierunek Centrum i Wielki Kack) lub nowym połączniem z ul. Nowowiczlińską (kierunek Dąbrowa i Wiczlino). Na Obwodnicę Trójmiasta w kierunku Chyloni w tym rejonie będzie można wjechać tyko przez nowy węzeł z ul. Nowowiczlińską.

Organizacja ruchu w rejonie węzła Wielki Kack na kierunku do Gdańska pozostanie bez zmian (zjazd i wjazd z Obwodnicy Trójmiasta przez istniejące łącznice z ul. Chwaszczyńską).

Jednocześnie wloty ul. Chwaszczyńskiej na skrzyżowanie z ul. Nowowiczlińską zostaną zwężone do dwóch pasów ruchu każdy. Na jezdni w kierunku Chwaszczyna z prawego pasa będzie można tylko skręcić w prawo w ul. Nowowiczlińską, a z lewego pasa jechać na wprost w kierunku węzła Wielki Kacka. Na jezdni w kierunku Karwin z prawego pasa będzie można jechać tylko na wprost, a z lewego pasa jechać na wprost, skręcić w lewo w ul. Nowowiczlińską lub zawrócić w kierunku Chwaszczyna.

Prosimy kierowców o ostrożność i dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

 

Oprac. Mateusz Kalinowski