Złoto w gimnastyce artystycznej!

0
481

Jest ich pięć, nie ma dla nich ograniczeń i mimo młodego wieku już po raz drugi zdobyły mistrzostwo Polski!

Zawodniczki SGA GDYNIA – juniorki młodsze kl. II, drugi rok z rzędu stanęły na najwyższym podium zdobywając tytuł Mistrza Polski w układzie z maczugami. Pod okiem trenerek: Ewy Gustafsson, Eleny Haryst i Barbary Pituch dziewczynki w składzie: Lena Witt, Valeria Pinska, Valeria Kolomiiets, Natalia Kulinkowska oraz Bianka Chylińska w bardzo krótkim czasie – tj. 2 miesiące opanowały układ z maczugami do perfekcji i pokonały 8 zespołów z Polski zgarniając złoto.

Warto podkreślić, iż młode zwyciężczynie, podobnie jak reszta zawodniczek klubu w rywalizacji indywidualnej również zajmują wysokie miejsca na zawodach w całej Polsce. W okresie startowym czyli od września do czerwca takich wyjazdów jest średnio po 10 na każdą zawodniczkę.

Codzienne treningi po 4 godziny każdego dnia od poniedziałku do soboty okraszone są ciężką pracą dziewczynek, litrami wylanego potu i łez na sali treningowej. Wakacje dla dziewczynek kończą się w lipcu, bo w sierpniu wracają już na salę oraz jadą na obóz treningowy – podkreślały trenerki. – Pomimo ciężkiej pracy jest to ich pasja, a zaangażowanie, pełna determinacja i niesamowita organizacja tak małych ludzi odzwierciedla się w nauce, gdyż każda z naszych dziewczynek rok szkolny 2022/2023 zakończyła otrzymując świadectwo z wyróżnieniem ze średnią powyżej 5,0.