Zimowe warsztaty rodzinne w EXPERYMENCIE

0
760

Czym jest suchy lód, z czego właściwie powstaje i jakie fascynujące eksperymenty z jego wykorzystaniem można przeprowadzić – tego (i nie tylko!) dowiedzą się i doświadczą uczestnicy warsztatów rodzinnych „W krainie suchego lodu 2” w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni w weekend 25 i 26 lutego.

Kolejna odsłona popularnych spotkań dla dzieci i ich opiekunów będzie poświęcona odkrywaniu niezwykle ciekawego związku chemicznego. Suchy lód fascynuje nie tylko z racji widowiskowych pokazów, które można z jego wykorzystaniem przeprowadzić, ale również z racji swoich właściwości. Podczas warsztatów uczestnicy zbadają je dogłębnie – samodzielnie prowadząc eksperymenty, badając i odkrywając kolejne tajemnice chemii.
Spotkanie będzie wypełnione rodzinnymi, angażującymi doświadczeniami. Wspólnie z uczestnikami edukatorzy:
– odpowiedzą szereg pytań, w tym: Czym właściwie jest suchy lód? Jak się go wytwarza? Czy występuje naturalnie w przyrodzie?
– pokażą, jak substancja może szybko zmienić stan skupienia i zmienimy lód w dym
– zamrożą nietypową bańkę mydlaną
– wykonają airzookę – działko powietrzne do tworzenia widowiskowych kręgów dymnych
Do udziału w warsztatach zapraszamy rodziny z dziećmi (minimalny wiek dziecka 6 lat).
Warsztaty rozpoczynają się w sobotę i niedzielę o godzinie 12:00. Bilety w sprzedaży na www.experyment.gdynia.pl.
Koszt udziału w warsztatach: 12 zł/uczestnik, niezależnie od wieku. Dla osób biorących udział w warsztatach bilety na wystawę EXPERYMENTU w promocyjnej cenie biletu ulgowego (12 zł) – do zakupu tylko w KASACH EXPERYMENTU w dniu wydarzenia.

Centrum Nauki Experyment
ul. Aleja Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia

Oprac. Paweł Musiał

Źródło: gdyniarodzinna.pl