Zdobywcy Pucharu Rowerowej Stolicy Polski

0
515

Zakończył się Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W projekcie, który rozpoczął się 1 czerwca i trwał do jego zakończenia, wystartowały 62 miasta i 65 gmin.

Główne trofeum powędrowało, podobnie jak rok temu, do Białej Podlaskiej. Organizatorem konkursu była Bydgoszcz.

Zasady pucharu były proste. Rowerzyści pobierali darmową aplikację stworzoną przez Bydgoszcz specjalnie na potrzeby rywalizacji. Za jej pomocą rejestrowali pokonywane trasy, a system zliczał ich długość. Podczas Pucharu Rowerowej Stolicy Polski gdynianie łącznie pokonali na swoich jednośladach 130 900,1 km i uplasowali się w środku stawki.

Wśród najlepszych pań, które „kręciły kilometry” dla Gdyni zwyciężyła Martyna Skura. Pani Martyna oprócz pasji do dwóch kółek uwielbia nurkowanie, a relacje ze swoich wyczynów zamieszcza na instagramowym koncie „lifein20kg”. Warto podkreślić, że jej czerwcowy rowerowy przebieg wyniósł 1326 km, a dziennie na swoim jednośladzie spędza około 3 godzin.

Na drugiej pozycji uplasowała się Aldona Trzebiatowska, natomiast na trzecim miejscu podium stanęła Agnieszka Dekowska.

W klasyfikacji mężczyzn pierwsze miejsce z wynikiem 1943 km zajął Mariusz Matyja przed Przemysławem Wiewiórskim i Marcinem Rudowskim.

Najlepsze trójki uhonorowane zostały pucharami, pamiątkowymi gadżetami oraz voucherami na start w przyszłorocznych zawodach MTB Gdynia Maraton, w ramach którego planowane jest rozegranie Mistrzostw Europy w kolarstwie górskim. Pierwsze trzysta osób z gdyńskiego rankingu otrzymało również bony do sklepu Decathlon o wartości 50 zł każdy.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy Pucharu Rowerowej Stolicy Polski przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. Najważniejsze jest jednak to, że akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.