XXII Pomorski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

0
369

9 maja na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni, odbyły się zmagania sportowe Pomorskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn reprezentujących Bytom, Człuchów, Chojnice, Gdynię, Uśnicę, Pelplin i Czersk. Turniej odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, a zwycięzcy z Czerska reprezentować będą województwo pomorskie na turnieju ogólnopolskim w Bydgoszczy.

Drużyny najpierw rozegrały mecze obserwowane, które pozwoliły stworzyć grupy o podobnej sprawności i w tych grupach walczyły o medale. Reprezentanta na zawody ogólnopolskie wyłoniono drogą losowania, ze złotych medalistów. Udział w turnieju daje najlepszej, wylosowanej drużynie awans na Ogólnopolski Turniej piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy. W tym roku wylosowana została drużyna z Czerska, a uroczystego wyłonienia zwycięzcy dokonał najmłodszy uczestnik turnieju – Oskar, przedstawiciel drużyny z Pelplina.

Wyniki:

Grupa A
III miejsce Gdynia I
II miejsce Pelplin I
I miejsce Bytów

GRUPA B
III miejsce Uśnice
II miejsce Chojnice
I miejsce Czersk I

Grupa C
III miejsce Pelplin II
II miejsce Gdynia II
I miejsce Czersk II

Organizatorem spotkania był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Gdyni, w którym od ponad 20 lat działa Klub Olimpiad Specjalnych, zrzeszający nauczycieli uczniów, absolwentów SOSW1, którzy są zawodnikami Olimpiad Specjalnych. Od wielu lat przyświeca mu cel „bycia aktywnymi dzisiaj dla zdrowia w przyszłości”. W wydarzeniu uczestniczyli Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, pani Ewa Ossowska, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Gdańsku, pani Grażyna Nowicka, wiceprezeska ZNP w Gdyni, pani Magdalena Biegańska, kierowniczka Referatu ds. osób z niepełnosprawnością oraz pani Joanna Taubel i pan Stanisław Płocki, przedstawiciele Rady Rodziców przy SOSW nr 1 w Gdyni.

Oprac. Karol Molęda