XII Sesja Młodzieżowej Rady Miasta

0
353

Młodzieżowa Rada Miasta Gdyni składa się z uczniów, którzy zostali wybrani w wyborach przeprowadzonych w gdyńskich szkołach ponadpodstawowych.

To już 7. kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni. Do tej pory jej radni spotkali się na jedenastu sesjach i podjęli dwadzieścia uchwał. W trakcie tych sesji młodzi radni powołali sześć komisji. Wśród nich pojawiły się m.in. te do spraw transportu, budżetu obywatelskiego, promocji, działań charytatywnych oraz organizacji kongresu świadomości o depresji.

Młodzież opiniowała uchwały Rady Miasta Gdyni związane m.in. ze statutem MRMG, edukacją, budżetem obywatelskim, programem cyberprzemocy i uzależnień, a także z restrukturyzacją szkół i zmianami w komunikacji publicznej.

Radni nie mogli też przejść obojętnie obok wojny na Ukrainie. Młodzi gdynianie wzięli udział w wiecu i marszu solidarności z narodem ukraińskim, a wielu z nich uczestniczyło w aktywnych formach pomocy dla uchodźców.

Członkowie rady – reprezentując całą gdyńską młodzież – pamiętali także o ważnych datach z naszej historii. Brali udział w miejskich uroczystościach Grudnia’ 70 i świętowali rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Poza tym nawiązali kontakt z innymi młodzieżowymi radami. Gdyńscy delegaci brali też udział w konferencjach i projektach poświęconych młodym ludziom z innych miast.

Jako radni korzystali też z licznych warsztatów, podczas których dowiedzieli się m.in. o tym, jak działa miasto i rada, jak organizować pracę tej młodzieżowej i efektywnie planować jej działania.

Nad jakimi jeszcze ważnymi projektami pracują młodzi gdynianie? Przygotowują m.in. młodzieżowy „Kongres świadomości o depresji”, który odbędzie się 19 maja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Oprac. Małgorzata Trasna