Wolontariusze z Gimnazjum nr 4

0
963

Od wielu lat nasze gimnazjum prowadzi aktywną grupę woluntariuszy. Pracujemy głównie na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca. Młodzież chętnie włącza się w kwesty na cmentarzach czy w ramach Orszaku Trzech Króli. Co rocznie w tych akcjach bierze udział każdorazowo kilkadziesiąt osób. Zbieramy również środki czystości, a także trwałą żywność przekazywaną następnie do hospicjum.

W tym roku bardzo miłym akcentem było wspólne wykonywanie kartek świątecznych dla pensjonariuszy hospicjum i ich rodzin. Nasi wolontariusze corocznie zasilają blisko stuosobową grupą zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wykonują również przedmioty na aukcję: bombki, stroiki oraz prace plastyczne. W tym roku udało się zebrać imponująca sumę 29 912 złotych!

Koło Wolontariatu w naszym gimnazjum podejmuje wiele innych akcji. Są to: Góra Grosza, Być jak Święty Mikołaj, Podziel się Pluszakiem, Podaruj Dzieciom Uśmiech. Prowadzimy zbiórkę żywności w sklepach Biedronki oraz zbiórkę karmy i koców dla schroniska zwierząt „Ciapkowo”. Nasi wolontariusze prowadzą w „Ciapkowie” stały wolontariat.

Chętnie udzielają się Domu Seniora. Prowadzimy też zbiórkę korków, makulatury. Spośród grona naszych uczniów nominowani byli wolontariusze do nagród przyznawanych w ramach programu Ośmiu Wspaniałych.

Oprac. Małgorzata Balsewicz