Witomino: kolejne zmiany

0
924

Już wiadomo, nad którym z dwóch wariantów zmian przestrzeni w rewitalizowanej części Witomina – pomiędzy ulicami Widną, Nauczycielską i Uczniowską – będą toczyły się dalsze prace.

 

Po zakończeniu pierwszego etapu konsultacji z mieszkańcami i po przeanalizowaniu wyników wypełnionych ankiet kolegium prezydenta zdecydowało, że projekt budowlany będzie uwzględniał wjazd na ten teren od ul. Widnej.

Jednym z zadań zaplanowanych w Gminnym Programie Rewitalizacji dla zachodniej części byłej dzielnicy Witomino – Radiostacja są zmiany przestrzeni wewnątrz osiedla, dzięki którym poprawi się ich estetyka, wygoda korzystania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników najmniej chronionych. Mowa tu o pieszych. Miejscem, które taką metamorfozę przejdzie, będzie teren pomiędzy blokami: Chwarznieńska 4, 6, 8 oraz Nauczycielska 4 i Widna 3.

Cel to przecięcie w tym miejscu tranzytu, co pozwoli ograniczyć ruch samochodów i zmienić przestrzeń w miejsce kameralne i przyjazne użytkownikom. Proponowane zmiany są przedstawione na rysunkach przygotowanych przez projektantów z Pracowni A2P2 Architecture&Planning;

Projekt Gdynia odNowa: Rewitalizacja zachodniej części dzielnicy Witomino-Radiostacja jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Oprac. Paweł Musiał