Wirtualny Dzień Dziecka 🗓

0
1197

W tym roku Dzień Dziecka będziemy je obchodzić w całkiem innym wymiarze – wirtualnym!

Rozsiądźcie się wygodnie, zaproście rodziców i dziadków do wspólnej zabawy! Atrakcje rozpoczną się już 30 maja – zapowiada się cudowny weekend!

Centrum Nauki Experyment wspólnie z miastem Gdynia zapraszają na specjalne, wirtualne pokazy i zabawy pod hasłem “Zróbmy hałas!”. Do uczestnictwa zapraszamy nie tylko najmłodszych gdynian, ale i dzieci z innych zakątków kraju! Zabawa zaczyna się już od 30 maja – przez dwa dni, na facebookowym i instagramowym profilu Experymentu, publikowane będą zagadki, ciekawostki i specjalne popularnonaukowe filmy, by w ciekawy i zabawny sposób wytłumaczyć hałaśliwe tematy: czym jest dźwięk, jak działa słuch człowieka i niektórych zwierząt, w jaki sposób z fal dźwiękowych korzystają nietoperze, czy słyszymy tylko uchem i wiele innych dźwięcznych zagadnień. Wszystko to w ramach specjalnego wydania cyklu „Zdalny Experyment”.

1 czerwca zrobi się naprawdę głośno! Na profilach społecznościowych Gdyni oraz Experymentu zaprezentowane zostaną dwa formaty. Pierwszym z nich będzie naukowe show „Zróbmy hałas!”. Będą to pokazy i eksperymenty w formie wideo. Widzowie spojrzą na dźwięk z perspektywy różnych dziedzin nauki i kto wie, co wybuchnie przed kamerą w trakcie programu! Będzie to pokaz jedyny w swoim rodzaju. Edukatorzy przedstawią eksperymenty, których nie wykonacie w domach i nie zobaczycie nigdzie indziej!

Drugi format to zdalne warsztaty rodzinne „Domowe melodie”. Edukatorzy pokażą widzom, jak w prosty sposób wykonać kilka nietypowych instrumentów z tego, co znajduje się w domu, i jak je wykorzystać do rodzinnego muzykowania. Na autorów najciekawszych domowych instrumentów czekają nagrody!

Profile na Facebooku i Instagramie:

W poniedziałek, 1 czerwca, o godzinie 18:00 Centrum Riviera zaprasza na niezapomniany lot w kosmos w towarzystwie AstroHunters – nieustraszonych kosmicznych podróżników, którzy nie tylko pokażą dzieciom wspaniałości pozaziemskich przestrzeni, ale także zdradzą ich najskrytsze tajemnice!

Lot odbędzie się jako transmisja-online na żywo na profilu facebookowym Centrum Riviera facebook.com/centrumriviera, w wygodnych i bezpiecznych dla każdego warunkach. Zapraszamy dzieci w każdym wieku!  Podczas tej niezwykłej podróży dzieciaki odkryją najprawdziwsze kosmiczne cuda, o których nie słyszały nigdy wcześniej – nawet w szkole czy w telewizji! Wszystko to w towarzystwie naszych galaktycznych przewodników – AstroHunters – którzy pokażą nam najciekawsze kosmiczne miejsca, opowiedzą o nich fascynujące historie, a później odpowiedzą także na żywo na pytania małych widzów!

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Dziecka Muzeum Emigracji w Gdyni świętuje już sobotę 30 maja. Wszystkie niepełnoletnie osoby, które odwiedzą muzeum tego dnia otrzymają bezpłatny bilet uprawniający do wejścia na wystawę stałą. Oprócz tego przygotowano zniżkę -30% na publikacje dziecięce oraz na grę planszową „Batory”, do zakupienia w muzealnym sklepie!  Jeżeli nie możecie wybrać do Muzeum Emigracji, pamiętajcie o domowych warsztatach rodzinnych – pod tym linkiem: www.polska1.pl/pl/edukacja/rodzinne-warsztaty-domowe czeka na was wiele inspirujących pomysłów na spędzenie tego dnia. Oprócz tego, zwiedzający otrzymają bezpłatną publikację „Frycek Munchausenowicz łączy historie”.  Bistro w Muzeum Emigracji przygotowało specjalne menu dla dzieci. W sprzedaży znajdą się lody. Każde dziecko otrzyma mały słodki upominek.

Razem z Panem Sową z Biblioteki Wzgórze, który niecierpliwie przebiera nóżkami z tęsknoty za małymi czytelnikami, biblioteka zaprasza na wspólne „Czytanie na Dywanie” 1 czerwca o godz. 17:00. Ulubiona kanapa, fotel, tajna baza pod stołem – wybierzcie najprzytulniejsze miejsce na spotkanie z Panem Sową! Jak zwykle będziemy czytać, a także nieco się poruszamy.  Inspiracją i tematem warsztatów będzie książka pt.: Tam, gdzie żyją dzikie stwory Maurice’a Sendaka. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku: 3-6 lat.

Liczba uczestników jest ograniczona – zapisy prowadzone są pod adresem: b.jasek@bibliotekagdynia.pl. Spotkanie odbędzie się w wirtualnym pokoju. Link udostępniony zostanie uczestnikom spotkania w dniu wydarzenia.  Link do wydarzenia Facebooku: www.facebook.com/events/1035692196826366

Oprac. Marta Kuniecka

od do
Scheduled miasto