Od 8 czerwca głosujemy! 🗓

0
714
Głosowanie w tegorocznej edycji BO odbędzie się od 8 czerwca do 22 czerwca 2020 roku. 
Głosy będzie można oddać wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej bo.gdynia.pl. Przed oddaniem głosu trzeba będzie potwierdzić swoją tożsamość, podając dane identyfikacyjne. W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec i każda mieszkanka Gdyni, niezależnie od wieku. Osoby, które nie mają meldunku lub nie dopisały się jeszcze tutejszego rejestru wyborców – powinny złożyć złożyć pisemne oświadczenie, że zamieszkują Gdynię. Deklarację mogą również wypełnić mieszkający w Gdyni cudzoziemcy i cudzoziemki.
Wzór oświadczenia będzie można pobrać ze strony internetowej Budżetu Obywatelskiego. Wypełnione dokumenty należy złożyć osobiście w siedzibie UrbanLab Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98, budynek IVa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, wejście od ul. Stryjskiej), od 1 czerwca.
W tegorocznej puli BO jest ponad 10,6 mln złotych. Środki te są podzielone na pulę na projekty miejskie w wysokości 1,5 miliona zł oraz pulę na projekty dzielnicowe w wysokości 9,1 mln zł, które są podzielone pomiędzy 21 dzielnic Gdyni. Realizacja zwycięskich projektów będzie mogła rozpocząć się w 2021 roku.
Scheduled budżet obywatelski