Warsztaty na odległość 🗓

0
525

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza 19 marca rodziny z dziećmi w wieku 5-12 lat do udziału w wyjątkowych warsztatach „Frania, Bronek i magiczny czasowrotek. Czyli rodzinne warsztaty na odległość”.

 

Wspólnie z bohaterami wybierzmy się w podróż po czasoprzestrzeni razem z Franią, Bronkiem i tajemniczym czasowrotkiem. Warsztaty będą składać się z 6 odcinków wciągającej historii pełnej niezwykłych postaci i nieoczekiwanych zwrotów akcji, podczas których wszyscy będą się świetnie bawić. Te zajęcia to doskonały sposób na połączenie zabawy, ze zdobywaniem wiedzy i rozbudzaniem ciekawości świata u najmłodszych. Udział jest bezpłatny.

Pewnego zimowego dnia Muzeum Emigracji w Gdyni odwiedziło rodzeństwo. Frania i Bronek Śmigiełko często przychodzą do Muzeum w gdyńskim porcie. Uwielbiają biegać po ekspozycji, wyobrażając sobie, że podróżują w czasie do odległych miejsc przedstawionych na wystawie. Lubią też obserwować przepływające statki przez wielkie, szklane okna.

Nie jest tajemnicą, że w Muzeum pracuje ciocia Frani i Bronka, z którą rodzeństwo uwielbia spędzać czas. Frania i Bronek znają Muzeum jak własną kieszeń. Tym razem ciocia dała im więc zadanie. Wyjęła z biurka książkę, która wyglądała na bardzo starą. Następnie poprosiła dzieci, aby odłożyły ją do biblioteki na wystawie. Dzieci dokładnie wiedziały, gdzie znajduje się biblioteczka. Było tam też tylko jedno puste miejsce na książkę. Z początku nie chciała ona się tam zmieścić, ale Frania i Bronek zaczęli napierać na jej grzbiet z całych sił, aż nagle stało się coś niespodziewanego!

W każdy piątek o 14:00, osoby, które zapiszą się na warsztaty otrzymają drogą mailową dalszą część tajemniczej historii zagubionego w czasie rodzeństwa wraz z kolorową kartą pracy i zadaniami do wykonania w rodzinnym gronie. Warsztaty rozpoczną się 19 marca, ale w każdej chwili można dołączyć do uczestnictwa! Zakończenie historii Frani i Bronka poznacie podczas spotkania na platformie ZOOM – o jego dacie uczestnicy zostaną poinformowani mailowo. Zapisy na warsztaty: warsztaty@muzeumemigracji.pl

Oprac. Amelia Bielska

Scheduled kulturalnie