Walka o puchar Rowerowej Stolicy Polski 🗓

0
451

Gdynia dołącza do ogólnopolskiej rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Zabawa rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do końca miesiąca. Organizatorem konkursu jest miasto Bydgoszcz.

Ogólnopolska rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” to całkowicie darmowy projekt którego pomysł narodził się w Bydgoszczy. Dotychczas odbyły się 3 jego edycje – w 2019, 2020 i 2021 roku. Jego głównym celem jest propagowanie aktywnego wypoczynku i promocji jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. Rywalizacja zachęca do wyjeżdżania jak największej liczby kilometrów na rowerze dla wybranego przez siebie miasta. Na zakończenie zabawy miejscowość z największą liczbą przejechanych kilometrów zwycięży i otrzyma przechodni puchar. Wygrana trzy razy z rzędu sprawi, że nagroda przechodzi na stałe.

Wystarczy pobrać specjalnie stworzoną aplikację „Aktywne Miasta”, która jest całkowicie darmowa i posłuży do rejestracji trasy i ich długości. Co najważniejsze uczestnik sam decyduje jakie miasto chce reprezentować. Przykładowo możemy jeździć dla Gdyni, mieszkając w innej miejscowości – wszystko zależy od własnego wyboru. Akcja ma motywować mieszkańców do sportowej i zdrowej rywalizacji.

Rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” odbywa się za pomocą aplikacji „Aktywne Miasta”, która jest również wykorzystywana w projekcie „Do Pracy Jadę Rowerem”. Możliwe i zgodne z regulaminami jest uczestnictwo w obu zabawach jednocześnie.
Zainstaluj już teraz aplikację i kręć kilometry dla Gdyni! Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Oprac. Karol Molęda

od do
Scheduled aktywnie Featured miasto