Walczyli o psią krew

0
768

Już po raz drugi Fundacja Adama Van Bendlera zorganizowała w na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni wspaniałą imprezę charytatywną “Mecz o psią krew”

W spotkaniu, w którym choć naprzeciw, to zarazem ramię w ramię w tej szczytnej idei stanęli czołowi polscy stand-uperzy i raperzy. Komicy i muzycy po raz kolejny nie zawiedli i udowodnili wielkość serc niosąc dosłownie na swoich zbieganych nogach bezinteresowną pomoc czworonogom.

W ubiegłym roku dzięki meczowi oraz Gali Stand-up Comedy zebrano ponad 160 tysięcy złotych, a w tym wynik ten został znacząco poprawiony (jak zapewniał w mowie otwarcia sam Pan Prezydent Marek Łucyk). Dzięki zgromadzonym wtedy środkom, prowadzona przez Adama Van Bendlera Fundacja Psia Krew wspomogła już 5 schronisk na terenie całego kraju a to dopiero początki jej działań!

Wczorajszy mecz zgromadził na trybunach ponad 1700 osób!

Podobnie, jak w 2018 roku zawodnicy stanęli na wysokości zadania również fizycznie. Mecz zakończył się remisem 6:6 w regulaminowym czasie gry i ponownie o wygranej decydowały rzuty karne, w których po raz drugi już lepsi byli Raperzy. Niech nikogo nie zmyli towarzyski charakter imprezy. Panowie przygotowali się bardzo serio zarówno fizycznie, jak i mentalnie.
Nie zabrakło twardej walki i zaciętych pojedynków jeden na jeden. Zaś płynności gry i samej częstotliwości ciekawych wydarzeń na murawie mogłoby zazdrościć niejedno spotkanie krajowej Ekstraklasy.

Jako ciekawostkę dla niezorientowanych w scenie stan-up i rapowej podajmy tylko, że po podsumowaniu odsłon fimów na YouTube poszczególnych artystów wychodzą atronomiczne liczby liczone w miliardach odsłon zaś ilość subskrybcji ich kanałów w milionach (!)

Drużyna komików :
Abelard Giza, Rafał Pacześ, Kacper Ruciński Karol Modzelewski, Rafał Banaś, Adam Van Bendler Michał Leja, Rafał Rutkowski, Tomek Kołecki, Błażej Krajewski, Bartosz Zalewski, Jasiek Borkowski, Paweł Chałupka, Darek Gadowski, Grzegorz Dolniak, Tomasz Boras Borkowski, Jacek Stramik Rafał Sumowski, Wojtek Pięta Tomasz Kwiatkowski, Janusz Pietruszka, Piotr Zola Szulowski, Mieszko Minkiewicz, Piotrek Szumowski Filip Puzyr , Mateusz Petryka, Patryk Czebańczuk, Czarek Sikora, Natan Maciej Milaszewski, Damian Skóra ,Tomasz Waberski, Arkadiusz Jakszewicz, Tomek Marczak Bartłomiej Korbel, Sebastian Filipkowski,
Ekipa raperów:
Paluch Oficjalnie, Mata , Joda, Te-Tris, Bedoes, Kobik, Tymek, Guzior, PlanBe, Vixen, Dj Decks, Jan – rapowanie, Wac Toja, LANEK + SBM Label, Yurkosky oraz Przyjaciele!
Sędziowanie zawodów – najpiękniejsza Pani Arbiter na świecie czyli Karolina Bojar!

Oprac. Michał Sulewski