Poszli na Berlin

0
892

W ubiegłym tygodniu uczniowie I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego wybrali się na wycieczkę Międzyzdroje–Berlin–Poczdam.

Pierwszego dnia po przyjeździe do Międzyzdrojów zwiedzili m.in. molo, Aleję Gwiazd i wspięliśmy się na Kawczą Górę. Następnego dnia w drodze do Berlina, odwiedzili Szczecin, w którym zobaczyli m.in. Wały Chrobrego i Zamek Książąt Pomorskich.

W środę rozpoczęli zwiedzanie Berlina od słynnego Muru Berlińskiego, Muzeum Topografii Terroru a następnie poszli na spacer po Alei Unter den Linden w stronę Alexanderplatz, odwiedzając po drodze Checkpoint Charlie. Na koniec weszli do Muzeum Pergamońskiego.

W czwartek ruszyli na podbój Poczdamu. Zwiedzili Sanssouci i Cecilienhof a następnie podczas spaceru po mieście przeszli m.in. przez dzielnicę holenderską i rosyjską oraz najpopularniejszą ulicę miasta – Brandenburger Straße. Dzień zakończyli relaksującym spacerem po ogrodach Pałacu Charlottenburg.

Ostatniego dnia przyjechali w okolice Dworca Zoo, a potem udali się do Reichstagu. Kierując się w stronę Muzeum Techniki, zobaczyliśmy Bramę Brandenburską i Pomnik Pomordowanych Żydów Europy.

Oprac. Agata Haberska i Zuzanna Miks – uczennice klasy 2e