VI LO wyróżnione

0
732

Film „Green Europe. Let’s do it together!” Julii Okoń i Marty Płotki, uczennic gdyńskiej „Szóstki”, otrzymał wyróżnienie w prestiżowym konkursie dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Produkcja zrealizowana pod okiem nauczycielki biologii Marzeny Gross była materiałem wykonanym na potrzeby konkursu „Zielona Europa – zróbmy to razem!”, w którym rywalizowały 62 projekty uczniów szkół z całego Pomorza.

Celem konkursu było podniesienie świadomości mieszkańców naszego regionu na temat priorytetów Europejskiego Zielonego Ładu, czyli efektywnego wykorzystywania zasobów, konieczności obniżania poziomu zanieczyszczeń, powstrzymywania zmian klimatycznych i przeciwdziałania utracie różnorodności biologicznej. Zorganizowało go stowarzyszenie Pomorskie w Unii.

W tegorocznej edycji „Zielonej Europy – zróbmy to razem!” I i II miejsce zdobyły drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, z kolei III miejsce ex aequo zajęli uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach i z II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Stowarzyszenie Pomorskie w Unii już planuje kolejne edycje konkursu w 2021 roku.

Oprac. Amelia Bielska