VBW Arka pokonała mistrzynie Polski!

0
265

Koszykarki VBW Arki pokonały we własnej hali Polski Cukier AZS UMCS Lublin 80:59 i po sześciu kolejkach Orlen Basket Ligi Kobiet zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Gdynianki do zwycięstwa poprowadził duet Barbora Wrzesiński-Mikayla Cowling, który zdobył łącznie 38 punktów. Mecz z mistrzynami Polski był dla Amerykanki pierwszym występem na parkiecie po miesięcznej przerwie spowodowanej pobiciem.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia kwarta, którą miejscowe wygrały aż 27:10. W ostatniej odsłonie meczu podpieczne Philipa Mestdagha nie wypuścił z rąk prowadzenia, co więcej, nawet delikatnie je powiększyły. Zwycięstwo z ekipą mistrzyń Polski oznacza nie tylko awans w ligowej tabeli, ale przede wszystkim przerwanie passy dziesięciu porażek z rzędu z lubliniankami.

Duży wkład w zwycięstwo VBW Arki miała amerykańska skrzydłowa Mikayla Cowling, która zanotowała 18 punktów, 4 zbiórki i 4 przechwyty. Był to jej powrót po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej problemami ze zdrowiem. Przypomnijmy, że Cowling została pobita i miała pękniętą kość oczodołu. Jej tak szybki powrót do gry pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne występy gdynianek zarówno w Orlen Basket Lidze Kobiet, jak i na europejskich parkietach.

Żółto-niebieskie po czterech kolejkach przewodzą grupie L w rozgrywkach Eurocup. Następne spotkanie rozegrają w czwartek o godzinie 19 na wyjeździe. Ich rywalkami będą koszykarki Elfic Fribourg, które w Gdyni przegrały różnicą 30 punktów.