Urodzinowa sesja Rady Miasta Gdyni

0
712

10 lutego o godz. 17.00 – w dniu 95. urodzin Gdyni – odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Gdyni.

 

W czasie wydarzenia wręczono medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni” oraz nagrody „Czas Gdyni” za najlepsze inwestycje w 2020 roku.

Wyjątkowy rok 2020 sprawił, że po raz pierwszy “Medale Kwiatkowskiego” otrzymały nie indywidualne osoby, a całe zespoły i grupy podmiotów. Rada Miasta Gdyni wyróżniła w tym roku tych, którzy w trudnych czasach pandemii stanęli na pierwszej linii frontu, dbając o zdrowie i życie mieszkańców Gdyni. Trafiły one do:

  • Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni
  • Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego
  • trzech gdyńskich szpitali: Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, Szpitala Morskiego im. PCK oraz Szpitala św. Wincentego a Paulo.

Od 1995 roku w czasie urodzinowej sesji Rady Miasta przyznawana jest także nagroda „Czas Gdyni”. To wyróżnienie przewodniczącej Rady Miasta Gdyni za najlepsze gdyńskie inwestycje. Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: inwestycje i architektura. W tym roku do konkursu zgłoszono w sumie 32 różnorodne obiekty, dlatego wybór jedynie trzech najlepszych był bardzo trudny. W tym roku w konkursie „Czas Gdyni” wyróżnienia otrzymali:

  • BMG Goworowski za salon Mercedes-Benz BMG Goworowski przy ul. Łużyckiej 9
  • Gdyńska Fundacja „Dom Marzeń” za budynek usług pomocy przy ul. Strzelców 28.

Nagrodę za najlepszą gdyńską inwestycję roku 2021 „Czas Gdyni” kapituła przyznała firmie WRI INWESTMENT za obiekt Chylonia Business Park przy ul. Puckiej 5.

Sesja była transmitowana z budynku Szkoły Muzycznej im. Zygmunta Noskowskiego w Gdyni.

 

Oprac. Amelia Bielska