Mistrzostwo Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym

0
1005

Uczennica X Liceum Ogólnokształcącego na podium Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym w kategorii „wiek mieszany”.

Matylda Janaszek z klasy II wraz z zespołem „Ice Fire” zdobyła w Bydgoszczy pierwsze miejsce i po raz trzeci zdobyła tytuł Mistrza Polski! Do rywalizacji stanęło ponad 300 zawodników z 14 drużyn z całego kraju. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, impreza odbyła się bez udziału publiczności. Zmagania łyżwiarzy można było oglądać wyłącznie w internecie.

Mistrzostwo Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym to zimowa, nieolimpijska dyscyplina sportowa, w której występują formacje łyżwiarskie liczące od 8 do 20 osób. Zespół wykonuje wspólnie cały pokaz z zachowaniem synchroniczności ruchów. Dyscyplina ta jest szczególnie popularna w Rosji, Kanadzie, Finlandii i USA, zaś reprezentanci tych krajów zajmują wysokie miejsca w światowym rankingu. W Polsce sport ten nie jest popularny, jednak wyjątkowo widowiskowy. Programy zawierają różne elementy i są prezentowane na zawodach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Źródło: fb szkoły