Teatr na Święta 🗓

0
1265

21 grudnia zapraszamy wszystkich mieszkańców Gdyni, którzy jeszcze nie mieli okazji być w Teatrze Gdynia Główna na przedświąteczny serial teatralny dla całych rodzin!

Po raz pierwszy w historii prezentujemy sceniczny tryptyk wg baśni Pierre’a Gripariego, w reżyserii Ewy Ignaczak. Rozpoczniemy chronologicznie „Bajką o księciu Pipo i jego czerwonym koniku”, następnie zaprezentujemy „Bajkę o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku”, a cykl zakończymy tegoroczną premierą, czyli spektaklem „Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec”. Po każdym spektaklu wszystkich widzów – i małego, i dużego– zapraszamy na interaktywne gry teatralne, podczas których ukoronujemy Popi i Pipo, a także nauczymy się, jak spełniać marzenia nowo wymyślonego Bohatera.
Miasto Gdynia w przedświątecznej gorączce pragnie sprezentować mieszkańcom chwilę wytchnienia i zabawy w Teatrze Gdynia Główna. Do skorzystania z „Teatru na święta” gorąco zachęcamy całe rodziny, szczególnie te, które sporadycznie mają okazję korzystać z oferty kulturalnej Miasta.
Wejściówki na każdy ze spektakli (wraz z grą teatralną) w cenie 5 zł od osoby do nabycia w kasach Teatru Gdynia Główna i na teatrgdyniaglowna.interticket.pl.

Przebieg wydarzenia:

  • g. 10.00 – spektakl teatralny pt. „Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku” Teatru Stajnia Pegaza wg Pierre’a Gripariego, w reż. Ewy Ignaczak (czas trwania 1 h)
  • interaktywna gra teatralna z cyklu Teatr Pedagoga pt. „Koronacja Pipo” (czas trwania 45 min)
  • g. 13.00 – spektakl teatralny pt. „Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku” Teatru Stajnia Pegaza wg Pierre’a Gripariego, w reż. Ewy Ignaczak (czas trwania 1 h)
    – interaktywna gra teatralna z cyklu Teatr Pedagoga pt. „Koronacja Popi” (czas trwania 45 min)
  • g. 16.00 – spektakl teatralny pt. „Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec” Teatru Stajnia Pegaza wg Pierre’a Gripariego, w reż. Ewy Ignaczak (czas trwania 1 h)
    – interaktywna gra teatralna z cyklu Teatr Pedagoga pt. „Marzenia Bohatera” (czas trwania 45 min)
Scheduled kulturalnie