Taki był festyn

0
975

Rodzinnie, wesoło i sportowo, tak było na Festynie Rodzinnym przy Szkole Podstawowej nr 28.

Mimo chmur pogoda mimo wszystko dopisała, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla ciała serwowane były dania z grilla, pyszna grochówka, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, a w Strefie Łasucha można było rozkoszować się przeróżnymi smakami ciast, goframi oraz wykwintnymi sałatkami. Wypieki i sałatki to dzieła Mam uczniów, które w ten sposób włączyły się w organizację imprezy.

Osoby aktywne mogły miło spędzić czas na kompleksie sportowym, gdzie odbywały się gry i zabawy dla pasjonatów sportu. Nie zabrakło wśród nas strażaków z sikawkami wodnymi oraz pokazami ratownictwa przedmedycznego. Pojawiły się również niezwykle przyjazne psy pracujące z ludźmi w ramach dogoterapii. Poza tym nauczyciele zorganizowali liczne stoiska, gdzie najmłodsi mogli się wykazać kreatywnością, tworząc breloczki, wianki lub bransoletki. Panie obecne na festynie miały niepowtarzalną okazję zakupu różnego rodzaju biżuterii w symbolicznych cenach. 

Szkolna sekcja artystyczna, pod kierunkiem Pani Basi i we współpracy z Panią Małgosią i Dorotką, umilała nam czas pięknymi śpiewami zespołowymi oraz indywidualnymi. Tu szczególnie dziękujemy Panom zaangażowanym w przygotowanie sprzętu nagłaśniającego. Całą imprezę prowadziła Pani Beata Hnatyszyn, która zapowiadała kolejne atrakcje i prowadziła licytację atrakcyjnych darów oraz zachęcała do korzystania
z licznej oferty skierowanej do uczestników festynu, w tym corocznej loterii fantowej.

Źródło: fb szkoły

Oprac. Marcin Kieleński