Tajemnica Króla Wysp Hebanowych w teatrze 🗓

0
432

Teatr Gdynia Główna zaprasza 28 maja o godzinie 12.00 na spektakl Teatru Stajnia Pegaza: „Tajemnica Króla Wysp Hebanowych”

Zapraszamy do świata pełnego dziwów i czarów, gdzie czarno-złote jezioro oraz pływające w nim kolorowe ryby skrywają tajemnice, o jakich słyszeliście tylko w baśniach.

Król Wysp Hebanowych to dobry, ale nieszczęśliwy władca, który za sprawą złych czarów skazany jest na marne życie w zaklętym pałacu. Jego losem kieruje niecna czarownica, zaślepiona fałszywą miłością. Próbuje ona zmusić Króla do poddania się jej rozkazom. Na szczęście na ich drodze staje odważny i szlachetny Sułtan. Czy wystarczy mu sił, aby zdjąć z Króla Wysp Hebanowych ciążącą klątwę i przezwyciężyć zło głęboko zakorzenione w sercu Chryzeidy? Czy czarno-złote jezioro odkryje przed nami swoje tajemnice? Czy poznamy sekret kolorowych ryb?

Orientalne opowiadanie Bolesława Leśmiana pochodzące ze zbioru „Klechd sezamowych” pokaże, że najważniejszą wartością w życiu jest niesienie bezinteresownej pomocy oraz empatia względem drugiej osoby.

Scenariusz i Reżyseria: Ewa Ignaczak
Obsada: Anna Bochnak – Fryc, Jacek Panek, Filip Wójcik
Światło, kostiumy, rekwizyty: Marzena Chojnowska
Video: Marzena Chojnowska i Grzegorz Kujawiński
Muzyka: Anna Bochnak – Fryc i Marzena Chojnowska

Bilety: 40 zł, rezerwacja: sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
www.teatrgdyniaglowna.pl
www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

Oprac. Małgorzata Trasna

Scheduled kulturalnie