Szymon wciąż zachwyca

0
865

Młody gdynianin – Szymon Lubicki wystąpi w programie „Szansa na Sukces Eurowizja Junior 2020”.

Odcinek z udziałem młodego wokalisty będzie można zobaczyć 20 września w TVP.  Widzowie kolejnej edycji programu „Szansa na Sukces”, która ruszyła 6 września, zdecydują, kto wystąpi w tegorocznym konkursie „Eurowizja Junior”. To właśnie tam zmierzą się najbardziej utalentowani wokaliści młodego pokolenia z całej Europy. Polska już po raz drugi z rzędu została gospodarzem tej imprezy, a finał odbędzie się 29 listopada w Warszawie.

Jednym z uczestników programu „Szansy na Sukces” jest właśnie Szymon Lubicki, 11-letni gdynianin, który był finalistą innego popularnego talent show „The Voice Kids”. – Trzymamy kciuki za dobry występ Szymona, za dobrą zabawę i życzymy mu pełnej satysfakcji – mówi Elżbieta Cupiał, dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni.

Szymon Lubicki swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczął jako siedmiolatek. Trafił wówczas na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni pod skrzydła dyrektorki Elżbiety Cupiał. Chłopiec trenuje 2-3 razy w tygodniu. Poza śpiewaniem Szymon uczy się też grać na instrumentach klawiszowych.

Sukces goni sukces. Młody gdynianin zajął również trzecie miejsce (w swojej kategorii wiekowej) na festiwalu „Sonata of the stars” na Litwie. W konkursie brało udział ponad 300 wykonawców z 33 krajów.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Amelia Bielska