Szykujemy się do rozpoczęcia roku szkolnego

0
944

Ministerstwo Edukacji Narodowej zdecydowało, że 1 września uczniowie wrócą do szkół.

Gdynia szykuje placówki do funkcjonowania w trybie stacjonarnym, ale jest przygotowana na każdy scenariusz wydarzeń. Przy okazji Ministerstwo Edukacji zachęca nauczycieli do udziału w darmowych szkoleniach online dotyczących zdalnego nauczania i wykorzystywania w tym procesie nowych technologii.

Na obecnym etapie samorząd Gdyni przygotowuje szkoły do funkcjonowania w trybie stacjonarnym. Gdyńskie placówki są jednak gotowe do pracy w każdym wariancie, także nauki zdalnej. Na razie nie podpisano żadnego rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, regulującego sposób organizacji zajęć oraz podającego wskazówki dotyczące realizacji zaleceń sanitarnych w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną. To na ich podstawie możliwe będzie przygotowanie wytycznych dla gdyńskich szkół.

Obecnie samorząd ewidencjonuje aktualne potrzeby odnośnie środków higienicznych dla placówek i monitoruje przypadki zakażeń w województwie pomorskim. – Szykujemy się na stacjonarną wersję wydarzeń, ale zdalna w naszej ocenie nadal jest możliwa i zależy od rozwoju epidemii. Jeżeli będzie trzeba, będziemy działać zdalnie – informuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Marta Kuniecka