Susza – czy zabraknie nam wody? 🗓

0
1143

Zapraszamy na debatę online organizowaną przez UrbanLab 1 czerwca o godzinie 17:30.

Polska stepowieje – nasz kraj ma najmniejsze zasoby wód w Unii Europejskiej, a trwająca obecnie susza jest najgorsza od koło 50 lat. Ponieważ problemy z dostępem do wody są jednym z pierwszych sygnałów kryzysu klimatycznego, zapraszamy na kolejną rozmowę cyklu KLIMAT na temat roli miasta i jego mieszkańców w obliczu czekających nas zmian. W moderowanej rozmowie z udziałem publiczności wezmą udział specjaliści i specjalistki z dziedziny hydrologii oraz zarządzania miastem.

Goście: dr Sebastian Szklarek (ekohydrolog PAN, autor strony internetowej swiatwody.wordpress.com i Świat wody), Andrzej Ryński (z-ca dyrektora ds. infrastruktury Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni), Moderacja: Joanna Krukowska (UrbanLab Gdynia)

Wydarzenie jest realizowane w ramach cyklu KLIMAT, interdyscyplinarnych spotkań na temat zachodzących globalnych i lokalnych zmian. Cykl włącza do rozmowy stronę naukową, urzędniczą i społeczną.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Adaptacja Koncepcji Urban Lab w Gdyni” w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności.

Niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa przetwarzania przez Laboratorium Innowacji Społecznych Państwa danych osobowych znajdą Państwo pod linkiem: https://bip.um.gdynia.pl/status-i-organizacja,1500/ochrona-danych-osobowych,538337

Oprac. Marta Kuniecka

Scheduled miasto