Spotkanie z „przytulaśnym” misiem 🗓

0
745

Miś w roli głównej! Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci, i ich opiekunów, na kolejny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum” w sobotę, 17 lutego 2018 roku, o godzinie 10.00.

W programie wybrane odcinki dwóch współczesnych polskich serii animowanych: „Przytul mnie” i „Bear me”. Z dziećmi spotka się „prawdziwy” miś, a aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, Rafał Ostrowski, przeczyta fragmenty bajek. Po projekcji zapraszamy do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Bilety, w cenie 11 zł, można kupić: www.gcf.org.pl

Poranki filmowe dla dzieci to cykliczny projekt Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina.

Tym razem, kilka dni po popularnym święcie zakochanych, motywem przewodnim jest postać misia, bliska każdemu dziecku. Do ukochanego pluszowego misia można się przytulić i podzielić się z nim nawet największymi tajemnicami! Na tym poranku filmowym maskotki i misiowe przytulanki będą mile widziane! 
Na dużym kinowym ekranie sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego będzie można obejrzeć wybrane odcinki serii animowanych „Przytul mnie” i „Bear me”. Po seansie widzowie spotkają się z Niedźwiadkiem – bohaterem filmu „Przytul mnie”.

Nie zabraknie również literatury. Rafał Ostrowski – aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, znany m.in. z roli Shreka z musicalu pod tym tytułem, a także z ról Wokulskiego w „Lalce” czy Antka Boryny w „Chłopach” – przeczyta dzieciom między innymi fragmenty „Kubusia Puchatka”.

„Przytul mnie”
Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą. Każdy dzień przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innym sami stajemy się bogatsi.

„Przytul mnie” to podnoszący na duchu serial dla dzieci, pokazujący relację między ojcem i synem. W zabawny, a jednocześnie prawdziwy sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą Misiem, a jego małym synkiem. Serial uczy dzieci i rodziców uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje z innymi.

reżyseria: Mateusz Jarmulski
scenariusz: Bartosz Wierzbięta
pomysł serialu: Grzegorz Wacławek
na podstawie książki: „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak (Wydawnictwo Ezop)
animacja: Pigeon Studio Sp. z o.o.
animacja uzupełniająca: Letko Sp. z o. o.
ilustracje: Alicja Gapińska (Pigeon Studio)
muzyka: Łukasz Targosz, Jacek Tarkowski
piosenka tytułowa: Maria Eifler
producent: Grzegorz Wacławek

„Bear Me”
To niemal prawdziwa historią o przyjaźni, miłości i Misiu… Lili, narratorka serii, opowiada losy swojej przyjaźni z Misiem. Kolejne odcinki przedstawiają ich wspólne przygody oraz wzloty i upadki ich relacji.
Seria jest oparta na krótkometrażowym filmie animowanym pod tym samym tytułem, wyreżyserowanym przez Katarzynę Wilk. Sześciominutowy film zdobył kilkanaście nagród na festiwalach w Polsce i za granicą.

Oprac. Paweł Musiał

Scheduled kulturalnie