Spotkania grup samopomocy

0
270

Rozpoczął się wrzesień, a wraz z nim powróciły regularne spotkania dwóch grup samopomocy w ramach programu „Kręgi na wodzie”.

Ich oferta skierowana jest kolejno do osób, które doświadczyły śmierci samobójczej bliskiej osoby oraz do bliskich tych, którzy mierzą się z kryzysem samobójczym. Pierwsza z wymienionych grup spotyka się w pierwsze czwartki miesiąca o godz. 18:00 w Konsulacie Kultury (ul. Jana z Kolna 25), druga – w trzecie czwartki miesiąca o godz. 18:00 (w formie online). Grupy mają charakter otwarty, dołączenie nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Dodajmy, że w dalszym ciągu trwa nabór na listę rezerwową do grup terapeutycznych dla mieszkańców Gdyni w wieku od 13 do 21 lat zmagającymi się z kryzysami psychicznymi czy problemami adaptacyjnymi. Grupy prowadzi Zespół Pomocy Psychologicznej MOPS w Gdyni. Dwuetapowa rekrutacja obejmuje, w pierwszej kolejności, zgłoszenie się do Zespołu na konsultację rodzinną (sygnalizując jednocześnie chęć dołączenia do grupy terapeutycznej). W tym samym czasie należy umówić się na konsultację z jednym z terapeutów prowadzących grupę. Kontakt telefoniczny pod numerem: 58 663 03 35.

Oprac. Małgorzata Trasna