SP26 pozostaje na Tatrzańskiej

0
1096

Szkoła Podstawowa nr 26 będzie miała jedną lokalizację, wskazaną solidarnie przez wszystkie środowiska. Będzie nią ul. Tatrzańska, czyli obecna siedziba.

Konsultacje w sprawie wyboru docelowej lokalizacji Szkoły Podstawowej nr 26 w Gdyni zmierzają do końca. Po Radzie Dzielnicy Działki Leśne, Samorządzie Uczniowskim i Radzie Rodziców swoją opinię przekazali teraz nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.

Jakub Ubych, Radny Miasta Gdynia

 –  Nie były to łatwe konsultacje, często pełne emocji i obaw o to co będzie w przyszłości. Pogratulować można jednak każdej ze stron za wytrwałość. Już w październiku będziemy głosować uchwałę przedłożoną przez prezydenta Bartoszewicza, który w obecnej kadencji ma niesamowicie trudną rolę i w mojej ocenie chyba nikt nie chciałby podejmować tak trudnych decyzji, jak jemu przystało obecnie. – mówi Radny Miasta Jakub Ubych. – Z ciekawostek, podczas najbliższej sesji musimy wzmocnić edukację kwotą kolejnych 40 mln złotych. – dodaje gdyński samorządowiec.

Konsultacje kilkukrotnie przedłużano, ostatecznie miały potrwać do 30 września. Trwająca dyskusja miała przesądzić o wyborze, pod którym adresem szkoła będzie dalej funkcjonować i się rozwijać. Analizowane były trzy warianty dotyczące funkcjonowania szkoły. Pierwszy zakładał utrzymanie szkoły w dwóch budynkach. Rozwiązanie to zostało odrzucone przez niemalże wszystkie osoby zaangażowane w dotychczasowy proces konsultacji. Drugi wariant zakładał zlokalizowanie placówki przy ul. Wolności 25, a trzeci lokalizację przy ul. Tatrzańskiej 40.

Oprac. Paweł Musiał