SP13 – bardziej sportowa

0
124

Bardzo dobre warunki do uprawiania sportu zyskali w ostatnim czasie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Gdyni. Zakończyły się tam niedawno inwestycje w sali gimnastycznej i na boisku szkolnym. Przy pracach pomagali amerykańscy żołnierze.

Gdyńskie szkoły podstawowe z każdym rokiem stają się coraz bardziej nowoczesne, estetyczne i dostosowane do rosnących wymagań współczesnego świata. Niedawno oddano nowy plac zabaw w Szkole Podstawowej nr 29. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 13 wyremontowano opierzenie murka attyki części dachu sali gimnastycznej, a na boisku pojawiła się nowa bieżnia i skocznia.

„Trzynastka” to jedna z najstarszych gdyńskich szkół podstawowych, przepięknie położona w Małym Kacku. Inwestycja na boisku wyniosła blisko 205 tysięcy i sfinansowano ją ze środków z Budżetu Obywatelskiego oraz środków Gdyńskiego Centrum Sportu. Z kolei pieniądze na remont fragmentu dachu pochodzą ze środków z budżetu miasta i wyniosły prawie 30 tysięcy.

Placówka zyskała również profesjonalny monitoring, którym objęty jest cały teren szkoły. Przypomnijmy, że latem tego roku SP wzbogaciła się o zupełnie nowe boisko z infrastrukturą.

Oprac. Karol Molęda