Seniorzy bez wycieczek i spacerów

0
626

Miejskie kluby seniora, prowadzone przez Centrum Aktywności Seniora w Gdyni, zawieszają organizację spacerów, wycieczek, spotkań w terenie.

W ścisłym reżimie sanitarnym i dla mocno ograniczonej liczby osób działają natomiast tzw. kawiarenki w sześciu klubach na terenie całego miasta. Ostatnie tygodnie przynoszą znaczący wzrost liczby zakażeń koronawirusem, seniorzy są w grupie podwyższonego ryzyka – stąd decyzja mająca na uwadze ich bezpieczeństwo. Jednocześnie władze Gdyni apelują do seniorów: noście maseczki, ograniczcie do minimum wyjścia z domów, korzystajcie z godzin dla seniorów.

W sobotę, podczas specjalnej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki ogłosił m.in. wprowadzenie od czwartku, 15 października, tzw. godzin dla seniorów w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach (10-12).

I my po raz kolejny prosimy wszystkich naszych gdyńskich seniorów o dyscyplinę. Jeśli nie musicie Państwo wychodzić z domu – pozostańcie w nim. Jeśli musicie wyjść – bezwzględnie zakryjcie nos i usta maseczką. W sklepach nie spędzajcie więcej czasu niż to faktycznie koniecznie, a od czwartku, 15 października, róbcie zakupy w trakcie tzw. godzin dla seniora – apeluje wiceprezydent Michał Guć. – Jeśli potrzebujecie Państwo jakiejkolwiek pomocy, nie wahajcie się o nią prosić. Wciąż możecie liczyć na wsparcie w zrobieniu zakupów, zaopatrzeniu w leki, wyprowadzeniu psa. Wystarczy skontaktować się z Centrum Aktywności Seniora czy centrum wolontariatu gdyńskiego MOPS.

WAŻNE TELEFONY
* W Centrum Aktywności Seniora pracownicy dyżurują od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Kontakt telefoniczny: 58 663 50 82 lub mailowy: sekretariat@cas.gdynia.pl
* Wolontariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni: tel. 58 625 93 45
* Gdyńskie Centrum Kontaktu: tel. 58 626 26 26

Oprac. Amelia Bielska