Sąsiedzka moc, Wasze głosy!

0
301

Projekt gdyńskiej Fundacji ARKUN dotyczący organizacji Koła Seniora w Przystani Sąsiedzkiej Chabrowa 43 zakwalifikował się do drugiego etapu akcji “Sąsiedzka Moc”!

Inicjatywa została wybrana spośród ponad 1300 zgłoszeń, które zostały zarejestrowane w programie. Głosowanie trwa od 28 listopada do 31 grudnia 2022 roku w gdyńskich sklepach sieci Netto (na ul. Puckiej 1 i Czarnieckiego 2). Fundacja zaproponowała organizację działalności Koła Seniora dla mieszkańców Pustek Cisowskich-Demptowa.

Aby wziąć udział w głosowaniu należy:

  1. Zrobić zakupy za minimum 50 zł w jednym ze sklepów Netto biorącym udział w akcji,
  2. Odebrać przy kasie kartę do głosowania (jeden paragon, niezależnie od kwoty na paragonie powyżej 50 zł, oznacza otrzymanie jednej karty do głosowania),
  3. Wypełnić kartę – aby głos był ważny, należy zaznaczyć tylko jeden projekt znajdujący się na karcie,
  4. Wypełnioną kartę wrzucić do specjalnej urny znajdującej się w sklepie.

Sklepy NETTO biorące udział w akcji SĄSIEDZKA MOC podzielone są na rejony. W każdym rejonie w głosowaniu biorą inne projekty, ale w ramach danego rejonu, we wszystkich sklepach do niego przypisanych głosowanie obejmuje te same projekty. Na przykład nasz rejon 9 – Gdynia obejmuje 2 sklepy – na ul. Puckiej 1 i Czarnieckiego 2, więc klienci mogą głosować na tę samą pulę projektów, tzn. że karty do głosowania w sklepach w danym rejonie nie różnią się.

Po zakończeniu głosowania wszystkie głosy zostaną zliczone. W każdym rejonie wyłonione zostaną zwycięskie projekty. Będzie ich 50. Spośród nich 45 otrzyma wsparcie finansowe w kwocie 10 000 zł każdy, natomiast 5 uzyska aż po 30 000 zł. O tym, które projekty otrzymają wsparcie i w jakiej wysokości, informacja pojawi się po 30 stycznia 2023 r.

Oprac. Karol Molęda