Ruszą tymczasowe buspasy

0
1152

Na bazie danych ZKM Gdynia wskazane zostały odcinki dla tymczasowych buspasów, które pozwolą osiągnąć duże korzyści komunikacji miejskiej w obowiązujących w najbardziej wymagających tego godzinach.

Wytypowano zatem:
▪ odcinek ul. Płk. Dąbka od ronda na Pogórzu Górnym do skrzyżowania z ul. Derdowskiego, będzie funkcjonował jako buspas w godzinach 6:00-9:00 w dni powszednie od poniedziałku do piątku.
▪ odcinek ul. Wielkopolskiej od ul. Gedymina do skrzyżowania z ul. Strzelców, buspas będzie funkcjonował w godzinach 15:00-18:00 w dni powszednie od poniedziałku do piątku.

Informować będą o tym stosowne tablice pod znakami buspasa (D-11 i D-12). Wdrażane rozwiązanie znacznie skróci czas przejazdu pojazdów komunikacji miejskiej i poprawi punktualność względem rozkładów jazdy. Rozwiązanie jest niezbędnym kompromisem. Osoby, którzy nie mają możliwości rezygnacji z samochodu w tym czasie, serdecznie prosimy o wzmożoną uwagę na tymczasowe oznakowanie podczas przemieszczania się po wskazanych odcinkach dróg oraz respektowania nowej organizacji ruchu.

Zmieniona organizacja ruchu zostanie wprowadzona w pierwszej połowie sierpnia br.

Oprac. Mateusz Kalinowski