Rowerem po północnej granicy pomorskiego 🗓

0
587

Turystyczny Rajd Rowerowy to propozycja dla fanów dwóch kółek, którzy łączą malownicze podróże rowerowe z elementami turystyki biwakowej. Gdyńska Fundacja ARKUN zaprasza w dniach 25-27 sierpnia na wspólne zwiedzanie pomorskiego wybrzeża!

Celem imprezy jest aktywny wypoczynek, odkrywanie uroków województwa pomorskiego oraz spotkanie się ze znajomymi / poznanie nowych, pozytywnie zakręconych ludzi. Na zaplanowanej trasie przeważać będą utwardzone drogi gruntowe oraz boczne drogi asfaltowe. Gdzieniegdzie na odcinkach leśnych może wystąpić także grząski piach i błoto. Trasę najlepiej będzie pokonać rowerem górskim, crossem lub trekkingiem.

Plan wyprawy:

  • piątek (25 sierpnia): start ze Słupska, okolice dworca PKP, godzina 18.00 – Ustka (21 km)

Proponujemy pozostawienie pojazdów na parkingu w okolicach dworca PKP w Wejherowie i przejazd do Słupska pociągiem PolRegio. Według rozkładu jazdy, pociąg wyjeżdża o 15:42 lub 16:42. Uczestnicy przekazują organizatorom na starcie zbędne na trasie bagaże, które zostaną przewiezione do bazy noclegowej.

Po wycieczce organizatorzy zapewniają miejsce noclegowe pod namiotem, na terenie campingu. Gwarantowany jest dostęp do sanitariatów i pryszniców oraz ciepły posiłek. Inne wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie.

  • sobota (26 sierpnia): start z Ustki, pole namiotowe, godzina 9.00 – Lubiatowo (88 km)

Uczestnicy przekazują organizatorom niepotrzebne na trasie bagaże, które zostaną przewiezione do kolejnej bazy noclegowej. Po całodziennej wycieczce organizatorzy zapewniają miejsce noclegowe pod namiotem, na terenie campingu. Gwarantowany jest dostęp do sanitariatów i pryszniców oraz ciepły posiłek. Inne wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie.

  • niedziela (27 sierpnia): start z Lubiatowa, pole namiotowe, godzina 9.00 – Władysławowo – Wejherowo (70 km).

Uczestnicy przekazują organizatorom niepotrzebne na trasie bagaże, które zostaną przewiezione na miejsce finału rajdu. Zakończenie planowane jest na godzinę 18:00 dnia 27 sierpnia (niedziela) w Wejherowie.

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

Koszt uczestnictwa:

cała trasa: Słupsk – Ustka (nocleg), Ustka – Lubiatowo (nocleg), Lubiatowo – Wejherowo – 190 zł os.

niepełna trasa: Ustka – Lubiatowo (nocleg), Lubiatowo – Wejherowo – 140 zł os.

Cena zwiera ciepłe posiłki w bazie noclegowej, napoje, miejsce pod rozbicie namiotów z dostępem do sanitarniatów, transport bagaży między bazami (od Słupska do Wejherowa), ubezpieczenie.

UWAGA: ORGANIZATOR nie zapewnia namiotów tylko miejsce pod rozbicie obozowiska.

Zgłoszenia:

Rejestracja przez formularz zamieszczony na stronie www.rajdarkun.pl. Zgłoszenie jest ważne, jeśli zostanie potwierdzone dokonaniem wpłaty na konto organizatora: Fundacja Arkun 07160011141893685490000001 Bank BNP Paribas z dopiskiem “Rower”. Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Kontakt:

Mariusz Albecki – 505085902,
Paweł Musiał – 601863050,
email: rowerowy@rajdarkun.pl

Scheduled aktywnie Featured