Relacja-komunikacja

0
598

Zapraszamy 1 grudnia rodziców z dziećmi w wieku od 0 do 6 lat podczas którego zaplanujemy zabawy, które wzmacniają relację i komunikację rodzica z dzieckiem.

Organizatorzy pokażą jak codziennie, bez specjalnie wyznaczonego czasu, planowanego wysiłku, wspierać i wzmacniać swoją relację z dzieckiem, jego zaufanie do świata, naturalną ciekawość i chęć uczenia się. Porozmawiacie, jak z pomocą zabawy, rozpoznawać potrzeby dziecka i na nie odpowiadać. Jak relacja, którą budujemy spędzając razem czas, wspiera w dziecku poczucie własnej wartości, otwartość na doświadczenia i uczenie się oraz umiejętności radzenia sobie z nowymi sytuacjami.

Sporo czasu poświęcone będzie komunikacji, może jeszcze czekasz na pierwsze słowa, ale od samego początku prowadzisz rozmowę ze swoim dzieckiem i budujesz więź, która będzie fundamentem dla tego wszystkiego, co przyjdzie wraz z poszczególnymi etapami rozwoju. Przećwiczycie w zabawie, jak być świadomym przewodnikiem swojego dziecka i czuć się wystarczająco dobrym rodzicem.

Będziecie bawić się z dziećmi, relaksować w zabawach i ciekawie spędzonym czasie, dlatego ubierzcie się w wygodnie ciuchy.

Spotkanie poprowadzi Aneta Narloch, entuzjastka rodzicielstwa przez zabawę i wzmacniania relacji rodzic- dziecko, szczególnie w otoczeniu przyrody i duchu minimalizmu. Absolwentka Sensoplatyki- Inkubatora Inspiracji, terapeutka zajęciowa, ukończyła wiele kursów w zakresie wspierania rozwoju dzieci, również dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Założycielka Fundacji Wielkie Rzeczy i inicjatorka projektu Wolne Pole, gdzie dzieci mają szansę na wolną i spontaniczną zabawę w grupie rówieśniczej w półdzikim ogrodzie i korzystają ze wspaniałego wpływu przyrody na ich rozwój i dobrostan. Mama, która inspiracji szuka u Marii Montessori, Jespera Juula, Andre Sterna i Agnieszki Stein.

Zajęcia odbywają się w Centrum Aktywności Rodziny na ul. Świętojańskiej 1 w godzinach od 10:00 do 13:00. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy: rodzina@gdynia.pl

Projekt finansowany ze środków otrzymanych od Fundacji Orlen w ramach nagrody za wyróżnienie Miasta Gdyni w konkursie Samorząd Pro Familia 2021 organizowanym przez Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Projekt realizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem OVUM.

Oprac. Martyna Rodzik