Rankingowy sukces Gdyni

0
723

Jedno z najlepszych liceów w kraju? Znajdziesz je w Gdyni! Znamy już wyniki nowego rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”

III LO znalazło się na bardzo wysokiej, 4. pozycji w Polsce (1. w województwie). W grupie najlepszych liceów, które zapracowały na tzw. złotą tarczę jest też VI LO (41. miejsce w kraju, 2. w województwie) Katolickie LO im. Jana Pawła II: (95. miejsce w kraju, 7. w województwie) oraz II LO im. Adama Mickiewicza (186. miejsce w kraju, 10. w województwie). Inna lista dała z kolei gdyńskiemu Technikum Hotelarskiemu pozycję jednego z najlepszych techników na Pomorzu (55. placówka w kraju i 3. w województwie).

Wniosek jest prosty – gdyńskie szkoły średnie konsekwentnie utrzymują wysoki poziom nauczania. Część z nich podniosła w tym roku swoje pozycje w rankingu, a od lat uzyskują prawo do korzystania z „tarcz”, czyli swego rodzaju znaków jakości od miesięcznika „Perspektywy”, organizatora rankingu. Często dla samych uczniów pozycja na liście bywa jednym we wskaźników pomocnych przy wyborze przyszłej szkoły.

Pełne wyniki Rankingu „Perspektyw” ze szczegółowym podziałem na ranking maturalny, ranking olimpijski, i rankingi wojewódzkie liceów oraz techników zostały opublikowane w nocy ze środy na czwartek na stronie internetowej www.perspektywy.pl.

Ranking pojawi się także na łamach nowego numeru miesięcznika edukacyjnego wydanego w tym samym dniu.

Źródło: gdynia.pl

Oprac. Marcin Kieleński