Pustki: Zajęcia literacko-teatralne dla seniorów 🗓

0
178

Nie chowaj swoich wierszy bądź prozy w szufladzie! Daj im się przewietrzyć podczas warsztatów literacko-teatralnych.

W atmosferze wzajemnego szacunku i twórczej pasji będziecie pracować nad przyniesionymi przez Państwa próbkami literackimi. Od dyskusji nad konkretnym tekstem przejdziemy do jego adaptacji scenicznej, podczas której będą mieli się Państwo okazję sprawdzić zarówno w roli aktora jak i reżysera. Teatralna wersja literatury stanowi niezwykle wdzięczną metodę pracy nad jej finalnym kształtem. Dzięki zaangażowaniu aktorów – czyli Państwa! – wydobywa ukryte dotąd w cieniu narracji, sensy i emocje.

Warsztaty odbywają się w każdą środę w godzinach 11:00-13:00 w Sali Sąsiedzkiej w Przystani Chabrowa 43. Zapisy: osobiste w godzinach otwarcia Sali Sąsiedzkiej ub drogą mailową: chabrowa43@lis.gdynia.pl

Spotkania poprowadzi:

Jerzy Wójcicki – reżyser, dramaturg, absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Reżyserii ze specjalizacją dramaturgiczną. Wyróżniony w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Na Współczesną Polską Komedię „Komediopisanie” zorganizowanym przez Teatr Powszechny w Łodzi (za sztukę „Jak uwodzili bogowie” 2010). Wyróżniony za reżyserię na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie za spektakl pt. „Nie strzelajcie do pianistki” (2011). Półfinalista IV edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej za sztukę „Wyrok” (2011) oraz VI edycji za sztukę pt. „Life is loading” (2013). Wraz ze studentami Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku przygotował dyplom – operę „Wesele Figara” W. A. Mozarta (premiera: 27 kwietnia 2012). Pierwsza nagroda za „Life is loading” w międzynarodowym konkursie dramaturgicznym „Talking About Borders” na najlepszą polską sztukę (Norymberga 2016). Reżyser autorskich spektakli w Teatrze Na Plaży w Sopocie („Nie strzelajcie do pianistki”, „Śmierć i dziewczyna”). Reżyser licznych czytań performatywnych m.in. na PC Drama w Gdańsku. Od lat prowadzi także warsztaty teatralne zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych jak i osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Oprac. Małgorzata Trasna

Scheduled Pustki Cisowskie